یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

آبزی پروری چیست؟

مقالات

اصطلاح آبزی پروری به طور کلی به پرورش ماهیان , خرچنگ ها , حلزون ها و کشت گیاهان آبزی از جمله جلبک ها  در محیط های کنترل شده عمومی اشاره دارد. 


آبزی پروری چیست؟

پرورش گیاهان و شکار آبزیان در تمامی انواع محیط های آب ، از جمله حوضچه ها ، رودخانه ها ، دریاچه ها ، اقیانوس ها و سیستم های "بسته" انجام می گیرد.
آبزی پروری برای مقاصد مختلفی از جمله :
•تولید مواد غذایی برای مصرف انسان 
•بازسازی جمعیت گونه های تهدید شده و خطرناک 
•بازسازی محل نگهداری 
•افزایش ذخایر وحشی
•تولید انواع ماهی برای باغ وحش ها و آکواریوم ها
آبزی پروری یکی از سریعترین انواع رشد تولید مواد غذایی در جهان به شمار می آید . از آنجایی که صید بیشمار از بسیاری از ماهی های وحشی در سطح جهانی بسیار کم شده است ، آبزی پروری به عنوان یک روش موثر برای رسیدگی به خواسته های غذاهای دریایی از جمعیت رو به رشد شناخته شده است .
با استفاده از تکنیک ها و تکنولوژی های آبزی پروری ، محققان در صنعت آبزی پروری ، بر روی انواع گونه های آب شیرین و شور برای ماهی و صدف انجام می گیرد :
آبزی پروری دریایی به طور خاص به کشت گونه های اقیانوسی اشاره می کند ( در مقایسه با آب های شیرین ). نمونه هایی از تولید آکواریوم دریایی عبارتند از صدف، میگو و جلبک. 
آبزی پروری آب شیرین شامل ماهی قزل آلا، گربه ماهی و تیلایپیا است. 
آبزی پروری تقریبا نیمی از غذاهای دریایی مصرف شده توسط انسان را در سطح جهانی تولید می کند، روندی که در سال های اخیر افزایش یافته است. 
در ایران نیز در سال های اخیر به آبزی پروری توجه ویژه ای شده است به طوری که بعضی از استان ها تمرکز بسیار ویژه ای بر روی آن انجام داده اند و به پرورش ماهی های زینتی , شاه میگو , ماهی قزل آلا , جلبک و ... نیز می پردازند.

جلبک

جلبک یکی از آبزیان پر طرفدار در سال های اخیر است . این گیاه  دارای کاربرد های زیادی در صنعت می باشد از جمله به تولید لوازم آرایشی و بهداشتی , کشاورزی , تصفیه آب , تامین علوفه , مکمل خوراک آبزیان و دام و ... می توان اشاره کرد. در سال های اخیر به پرورش این گیاه توجه ویژه شده است .

پرورش جلبک

اگر شما علاقه مند به تولید و کسب کار با سرمایه کم را دارید میتوانید به پرورش جلبک بپردازید در زیر نحوه پرورش آن را آموزش می دهیم.

نحوه فروش جلبک

به دو صورت می توان جلبک را فروخت :
 1. خام
 2. به صورت فرآوری شده که تولید این حالت بسیار کم است و معمولا از کشور های دیگر وارد ایران می شود. 
اگر شما بتوانید جلبک را فرآوری کنید علاوه بر بازار ایران میتوانید به راحتی آن را صادر کنید.

مکان پرورش جلبک

جلبک در محیط های طبیعی و مکان هایی که نور خورشید و رطوبت بالا دارد رشد می کند . معمولا این گیاه را در آب دریا , استخر های خانگی , مزارع برنج و ... دیده می شود .

پرورش جلبک در خانه

اگر شما علاقه من به پرورش جلبک هستید می توانید آن را در خانه نیز پرورش دهید . این کار بسیار راحت می باشد و می توان گفت یکی از بهترین و سود آورترین مشاغل خانگی می باشد . که علاوه بر سوددهی در طولانی مدت می تواند به یک کالای صادراتی تبدیل شود . مصرف این گیاه در ایران بسیار زیاد است . 
برای پرورش جلبک در خانه به فضای بزرگی نیاز نیست . شما می توانید در آکواریوم , حوضچه و یا وان که عمق 30 متری دارد تهیه کنید . در ابتدا باید تانک یا مخزن کوچک تهیه کنید و وسیله ای برای برداشت جلبک که می توان آن را از مکان هایی که تجهیزات آکواریوم دارند تهیه کرد.
بعد از تهیه امکانات و وسایل اولیه شما نیاز دارید که جلبک اولیه را خریداری کنید و مخزن رشد جلبک را در یک مکان روشن قرار دهید بهترین نوع جلبک برای پرورش خانگی جلبک اسپیرولینا می باشد.

قبل
فروش خط تولید پلت پرقدرت
بعد
مشاوره آنلاین \"دستگاه پلت دان مرغی\"

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp