یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

کاربرد دستگاه آسیاب میکسر در دامداری ها و مرغداری ها

مقالات

افزایش قیمت غلات و پایین بودن کیفیت خوراک دام و طیور پودر شده در بازار باعث شده تا دامداران و پرورش دهندگاه برای داشتن خوراک خوب و با کیفیت به فکر تهیه آن در محیط پرورش باشند.


کاربرد دستگاه آسیاب میکسر در دامداری ها و مرغداری ها

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دستگاه ها  که در پرورش دام و طیور بسیار کاربرد  دارد دستگاهای آسیاب میکسر می باشد . استفاده از این دستگاه به پرورش دهنده کمک می کند تا بتواند خوراک با کیفیت و سالم برای دام و طیور تولید کند.  این دستگاه علاوه بر پودر کردن مواد خوراکی آن ها را نیز کاملا با یکدیگر مخلوط کرده تا خوراک یکدست و کاملی تهیه شود.

 

آسیاب میکسر یکی از دستگاه های کاملا صنعتی است که  برای تولید خوراک دام ، طیور و آبزی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای آسیاب دانه های غلات همچون سویا ، ذرت ، جو ، گندم  و مواد خوراکی دیگر کاربرد دارد. در بعضی مواقع خوراکی های سخت تر نیز با این دستگاه به صورت پودر در می آیند از جمله استخوان ، استخوان یکی از مواد غذایی مهم در رژیم غذایی طیور به شمار می آید.


آسیاب: 


آسیاب وسیله ای است برای خرد کردن دانه های سویا ، غلات ، استخوان و غیره که در دامداری ها و مرغداری ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه دارای ظرفیت های مختلفی می باشد برای سالن های پرورش کوچک از آسیاب های 500 ، یک و یک نیم تن استفاده می شود که به صورت تک فاز در بازار وجود دارد.  این ظرفیت برای تولید دام ها و طیور بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. سالن هایی که ظرفیت بیشتری برای پرورش دارند از آسیاب های بزرگتر که دارای ظرفیت 1.5 تا 10 تن دارند می توان بهره گرفت.

معمولا بدنه این دستگاه ها از فولاد با کیفیت  ساخته می شود تا علاوه بر استحکام به راحتی نیز تمیز شود.

میکسر:

میکسر وسیله ای است که مواد غذایی را با یکدیگر مخلوط می کند. این دستگاه بیشتر برای تهیه کنسانتره مورد استفاده قرار می گیرد. مواد خوراکی از جمله سویا ، تفاله چغندر ، غلات و ... را درون آن ریخته و کامالا با یکدیگر مخلوط می کنند تا مخلوط کاملا یک دستی بدست آید. می توان برای داشتن خوراک یک دست تر از دستگاه آسیاب نیز استفاده کرد.

بالابر:

یکی دیگر از قطعاتی که در دستگاه های آسیاب و میکسر مورد استفاده قرار می گیرد بالابر می باشد که با استفاده از این وسیله می توان خوراک آماده شده توسط این دستگاه ها  را به راحتی به داخل ظرف های مورد نظر انتقال می دهد . بالابر ها نیز دارای ابعاد متفاوت می باشند که با توجه به فاصله انتقال دارای طول های متفاوت می باشند. 

خط انتقال:

در سالن های تولید خوراک دام و طیور از دستگاه های خط انتقال که دارای هاپر می باشند برای جابه جایی مواد خوراکی استفاده می شود.

آزمودن عملکرد میکسر:

برای تهیه جیره غذایی باید مواد خوراکی مرحله مرحله به مواد اضافه شود . اول غلات و دانه های روغنی آسیاب شده و به میکسر اضافه می شوند.  نباید بیش از حد دستگاه را پر نمود زیرا این کار باعث می شود آسیاب به درستی صورت نگیرد.

میکسر ها دارای طراحی های مختلفی هستند و سرعت میکس آن ها متفاوت می باشد. میکسری که دارای کیفیت خوب باشد بعد از 10 تا 15 دقیقه کار کردن ضریب پراکندگی افت می کند ، در صورتی که اگر دستگاه فرسوده باشد ضریب پراکندگی به صورت قابل قبول افت نمی کند.                           

قبل
مراحل پرورش مرغ گوشتی
بعد
مراحل رشد ماهی زینتی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp