یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

میکسر خوراک دام و کاربردهای آن

مقالات

برخی اصول اولیه تهیه خوراک برای حیوان، همانند تهیه غذا برای انسان است. ذائقه ی هر فردی با دیگری متفاوت است.


میکسر خوراک دام و کاربردهای آن

بعضی خوراکی های پروتئینی را بیشتر مصرف می کنند تعدادی نیز رو به تغذیه گیاه خواری می آورند. حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که در میان دو غذای متفاوت یکی را بر دیگری ترجیح دهید. آسیاب میکسر از جمله دستگاه هایی است که طعم غذای دام را به ذائقه ی آنها نزدیک می کند.

خوشخوراکی چیست؟

معمولا خوشخوراکی یک غذا بستگی به نوع سلیقه و ذائقه افراد دارد. به طور مثال ممکن است دوست شما از غذایی که میل کرده بسیار تعریف کند اما شما هیچ رغبتی به امتحان کردن آن نداشته باشید. همانطور که انسانها طعم برخی خوراکی ها را نمی پسندند حیوانات نیز این چنین هستند. با این تفاوت که انسان به فواید و خواص مواد آگاه است و با وجود عدم رغبت آن را مصرف می کند. انسان علم دارد و خوب و بد را از هم تشخیص می دهد اما حیوان این علم را ندارد و باید به گونه ای متفاوت آنچه برایش مفید است را به او خوراند تا زمینه رشد و تکاملش فراهم شود.

چگونه خوراک با خاصیت خوشخوراکی تولید کنیم؟

تولید خوراک دام آن هم به میزان انبوه تنها در مقیاس صنعتی امکان پذیر است. مواد غذایی در مراحل فرآوری محصول نیازمند بکارگیری ماشین الات تخصصی تولید خوراک هستند. گاهی یک ماده مغذی مفید به دلیل شکل ظاهری یا طعمش به مذاق گله خوش نمی آید. در این شرایط چه باید کرد؟! آیا باید از استفاده مواد مغذی مناسب گله منصرف شد و آن را از جیره ی غذایی گله حذف نمود یا باید از راهکار دیگری بهره برد.

در این گونه موارد باید از طرق مختلف میزان خوشخوراکی مواد را افزایش داد. تدابیری که در این باره اندیشیده می شود مبتنی بر سالها تجربه و کار است و نمی توان با فرآیند آزمون و خطا پیش رفت چراکه باعث هدر رفتن سرمایه ها می شود. ترکیب و تلفیق چند ماده خوراکی با هم و استفاده از طعم دهنده های مناسب و تهیه خوراک پلت شده باعث می شود انواع مواد لازم، راحتتر به دام یا طیور خورانده شود. برای تهیه خوراک پلت شده مناسب و با کیفیت می توان از دستگاه پرس پلت استفاد کرد . تهیه خوراک پلت شده دارای مزایای بسیاری است که در مقالات قبلی به آن ها اشاره کردیم.

کاربرد میکسر در فرآیند تولید خوراک

میکسر یکی از دستگاه های تولید خوراک می باشد. این دستگاه وظیفه ی خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد غذایی با یکدیگر را دارد. میکسر برای انواع خوراک دامداری ها و مرغداری ها کاربرد دارد. برای تهیه میکسر باید به ظرفیت واحد تولیدی و نوع خوراک توجه شود. چراکه مقیاس تولید میکسرها بر حسب نوعشان متفاوت است. این دستگاه بر اساس شناسایی نمونه های مورد تقاضا در بازار طراحی و ساخته می شود.

میکسر قادر به مخلوط کردن انواع مواد مغذی و پودرهای خوراکی است. میزان مخلوط کردن مواد با یکدیگر به تناسب معین و مشخص به کار برده می شود. عملکرد میکسر در جایگاه خط تولید خوراک پلت می تواند کیفیت خوراک تولید شده را تضمین نماید. همچنین دامداران و مرغداران می توانند از سیستم اضافه کردن مواد افزودنی به صورت مایع یا جامد نیز استفاده نمایند.  

کار با دستگاه میکسر با کیفیت برای دامداران و مرغداران لذت بخش بوده و کسب تجربه در این زمینه بسیار خوشایند می باشد. برای خرید میکسر با کیفیت و دارای قیمتی مناسب می توانید از مشاوره های تخصصی این شرکت بهرمند شوید.

قبل
کاربرد پرس پلت
بعد
دستگاه پلت سایز 250 رینگی ظرفیت 2 تن در ساعت با دای 4

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp