یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

تاثیر میزان رطوبت در کیفیت خوراک پلت

مقالات

کیفیت شیوه آماده سازی خوراک برای دامپروران از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر به ویژه در مراحل تهیه و تولید خوراک پلت دارای اهمیتی دوچندان می باشد.


تاثیر میزان رطوبت در کیفیت خوراک پلت

کیفیت شیوه آماده سازی خوراک برای دامپروران از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر به ویژه در مراحل تهیه و تولید خوراک پلت دارای اهمیتی دوچندان می باشد. بنابراین ارتقاء شاخص ها و استاندارهای کیفیت محصول پلت توجه همگان را به خود جلب کرده است. از این رو دامپروران برای افزایش ارزشهای غذایی خوراک و قابلیت هضم بالا، تهیه خوراک پلت مرغوب را بر خوراک آردی یا دان ترجیح می دهند. 

میزان رطوبت موجود در پلت

این محصول در خط تولید به ویژه در مراحل میکس و ورود به کاندیشینر، رطوبت جذب می کند و پخته می شود. اگر تولید کننده خوراک پلت هستید برایتان بدیهیست که جهت ماندگاری بالاتر پلت می بایستی پلتی با حداقل میزان رطوبت تولید کرد. به همین جهت است که با بهره گیری از ماشین آلات تخصصی خوراک دام می توانیم رطوبت پلت را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

اگر برای خرید خوراک پلت به کارخانه تولید خوراک پلت مراجعه کرده باشید، حتما می دانید که کارخانه ها با هدف سود بیشتر حاصل از فروش خوراک پلت، رطوبت محصول را به طور کامل نمی گیرند و پلت رطوبت دار را تحویل مشتریان می دهند. بنابراین بهتر است خود اقدام به خرید ماشین آلات خوراک دام، طیور و آبزیان کنید و خط تولید خوراک پلت در مقیاس موردنیاز خود راه اندازی کنید.

مزیت های رطوبت زدایی از پلت

هرچه میزان رطوبت در خوراک پلت کمتر باشد، احتمال بروز عوامل بیماری زا کمتر خواهد بود. همچنین با کاهش رطوبت در این محصول، انسجام و ماندگاری مواد افزایش می یابد. پلت بدون رطوبت و خشک در مقایسه با پلت با میزان رطوبت بالا از استحکام بالاتری برخوردار است. به همین جهت است که در طی حمل و نقل و جابه جایی محصول خرد نشده و هدر نمی رود. برخی از تجهیزات رطوبت زدایی در خط تولید خوراک می توان به کولر یا سردکن اشاره کرد.

مواد مغذی در اثر رطوبت بالا زودتر فاسد می شود. از طرفی مدت نگهداری اینگونه مواد در مقایسه با مواد خشک پایینتر می باشد. احتمالا تاکنون با مطالعه این مقاله به ضرورت عملیات رطوبت زدایی پی برده اید. سردکن وظیفه ی خنک سازی محصول را بر عهده دارد. بهتر است بدانید این مرحله تاثیر فراوانی در کیفیت خوراک خواهد داشت. اگر خط تولید شما فاقد سردکن است، هرچه سریعتر به فکر خرید یک دستگاه کولر باشید. چراکه صرفه اقتصادی ناشی از آن بسیاری از هزینه های جانبی را جبران می نماید.

چگونه متوجه شویم میزان رطوبت پلت در حد مطلوبی قرار دارد؟

اگر نتیجه آزمایشات استحکام، سختی و میزان ماندگاری پلت مثبت باشد می توان نتیجه گرفت رطوبت پلت در حد مطلوبی قرار دارد. همه این مراحل تضمین کننده کیفیت محصول تولید شده می باشند. اگر در این خصوص اطلاعات چندانی ندارید پیشنهاد می کنیم با کارشناسان فروش شرکت ماکیان مکانیک البرز در تماس باشید. کارشناسان مجرب شرکت ماکیان مکانیک البرز شما را در این مسیر راهنمایی می کنند. مشاوره های تخصصی این شرکت همواره راه گشای بسیاری از افراد بوده است.

شما نیز می توانید برای خرید ماشین آلات تخصصی تولید خوراک دام، طیور و آبزیان از بخش محصولات این سایت دیدن نمایید. ما در این بخش به معرفی انواع تجهیزات تولید خوراک در مقیاس انبوه پرداخته ایم. همچنین می توانید از مشاهده ی تصاویر متنوع محصولات نیز بهره مند شوید. بهتر است بدانید این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده انواع ماشین آلات پرس پلت، آسیاب و میکسر در سطح کشور می باشد.

قبل
دستگاه پلت سایز 350 گیربکسی رینگی
بعد
درباره نژاد بلدرچین چه می دانید؟

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp