یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

مواد اولیه دستگاه پلت را چگونه تهیه کنیم؟

مقالات

بهینه سازی جیره به وسیله دستگاه پلت زمانی انجام می شود که مواد اولیه مرغوبی تهیه شود. انتخاب مواد اولیه سالم و با کیفیت نقش مهمی در تولید پلت مطلوب دارد.


مواد اولیه دستگاه پلت را چگونه تهیه کنیم؟

بهینه سازی جیره به وسیله دستگاه پلت زمانی انجام می شود که مواد اولیه مرغوبی تهیه شود. انتخاب مواد اولیه سالم و با کیفیت نقش مهمی در تولید پلت مطلوب دارد. هرچه مواد اولیه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، ارزش غذایی محصول پلت بیشتر خواهد شد. مواد اولیه خوراک پلت شامل گندم، جو، سویا و... می باشد. این مواد می بایستی از سلامت کافی برخوردار باشند و کیفیت تضمین شده ای داشته باشند. تهیه مواد اولیه با قیمت مناسب نیز از جمله مهمترین فاکتورها مهم در این زمینه است.

همانطور که میدانید مواد پس از آسیاب کردن به تحت فشار و گرما کاندیشنر پخته می شود. در این مرحله از فرآیند تولید خوراک پلت به دلیل برخورداری از قابلیت هضم بالاتر، میزان خوشخوراکی آن نیز افزایش می یابد. پختن مواد اولیه باعث افزایش انرژی تولید شده در خوراک می شود و از فساد زود هنگام آن جلوگیری می کند.

مواد اولیه بی کیفیت چه تاثیری بر خوراک پلت دارد؟

اگر دقت کافی در خرید مواد خام مصرفی را نداشته باشیم بدون شک تاثیرات منفی آن را خواهیم دید. نتایج منفی این عمل می تواند زیان های جبران ناپذیری به بار آورد. افرادی که در حوزه ی دامپروری پرورش انواع دام، طیور و آبزیان فعالیت دارند تنها با خرید مواد اولیه سالم به موفقیت دست می یابند. اگر از مواد نا مرغوبی در فرآیند پلت سازی استفاده نماییم، خوراک پلت و به تبع آن گله در معرض خطر قرار می گیرند.

خطرات ناشی از مواد اولیه نامرغوب

اگر مواد اولیه پلت را از مواد خام مناسب و با کیفیت انتخاب نکنیم بدون شک بخش مهمی از فرآیند رشد سالم گله را از دست داده ایم. مواد اولیه ناسالم علاوه بر آنکه سرمایه ابتدایی را به هدر می دهد، خساراتی را نیز به بار می آورد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

  • مواد مغذی زودتر فاسد می شوند
  • امکان بروز بیماری در گله افزایش می یابد
  • انرژی دریافتی گله از مصرف خوراک پلت کاهش می یابد

بنابراین می توان نتیجه گرفت مصرف خوراک پلت با ارزش غذایی پایین باعث افزایش طول دوره ی رشد گله می شود. مرغداران با افزایش دوره ی رشد مرغ از 45 روز به 60 روز هزینه های جانبی بیشتری را متحمل می شوند. به این ترتیب می بایستی خوراک بیشتری مصرف شود تا مرغ به وزن ایده آل برسد و قابلیت عرضه به بازار را داشته باشد. مرغداران باید مراقب باشند تا مرغها به بیماری های واگیردار مبتلا نشوند و طول دوره ی پرورش را به سلامت کامل طی نمایند. 

دستگاه های پرس پلت شرکت ماکیان مکانیک البرز با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در خدمت مشتریان گرامی می باشد. این شرکت با تکیه بر مهارت و تخصص کارشناسان با تجربه در زمینه طراحی و تولید دستگاه های پرس پلت خوراک دام فعالیت دارد. تضمین کیفیت و نوآوری در ارائه محصولات از مهمترین دستاوردهای ما می باشد. اگر قصد خرید دستگاه پلت را دارید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا با کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید.

کارشناسان فروش این شرکت با ارائه به روز ترین اطلاعات محصول، سعی در راهنمایی مشتریان عزیز دارد. اطلاع از مشخصات فنی محصول می تواند در انتخاب بهترین گزینه خرید شما موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از مجموعه مشخصات فنی محصولات می توانید به بخش محصولات سایت ماکیان مکانیک البرز مراجعه نمایید. ارتباط و تعامل با کارشناسان این شرکت یکی از سریعترین و راحتترین راه های آشنایی شما با محصول موردنظرتان می باشد. 

 

قبل
نقش آب در سلامت گاو و گوسفند
بعد
غذای سگ و بهترین نوع آن

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp