یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

برای خرید ماهی آکواریومی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مقالات

آکواریوم یکی از زیباترین وسایل منزل می باشد. تماشای آکواریوم و ماهی ها و گیاهان درون آن حسی از نشاط و آرامش را برای انسان به ارمغان می آورد.


برای خرید ماهی آکواریومی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

آکواریوم یکی از زیباترین وسایل منزل می باشد. تماشای آکواریوم و ماهی ها و گیاهان درون آن حسی از نشاط و آرامش را برای انسان به ارمغان می آورد. اگر شما هم در منزل خود آکواریوم دارید، حداقل یکبار خرید ماهی آکواریومی را نیز تجربه کرده اید. اما اگر تجربه و اطلاعات لازم برای خرید ماهی آکواریومی را ندارید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید. خرید ماهی جزء امور لذت بخش و سرگرم کننده است و در عین حال ممکن است پرهزینه نیز باشد.

چه ماهی برای آکواریوم ما مناسب است؟

معمولا برای آکواریوم از ماهی های زینتی استفاده می شود. ماهی هایی زیبا و با طول عمر بالا که بیشتر در آکواریوم زنده می مانند. هنگام خرید ماهی آکواریومی باید به سازگاری و همزیستی ماهی ها با یکدیگر توجه داشته باشیم. ماهی های زینتی دو دسته هستند گوشت خوار و گیاه خوار. بدیهیست که نباید ماهی گوشت خوار و مهاجم را با ماهی گیاه خوار در یکجا نگهداری نمود. چراکه ممکن است ماهی گیاه خوار طعمه ماهی گوشت خوار شود و به یکباره از بین برود.    

اگر آکواریوم بزرگ دارید بهتر است ماهی هایی خریداری کنید که تحرک بیشتری دارند. ماهی های کم تحرک برای آکواریوم های بزرگ مناسب نیستند. در عوض خرید ماهی های ریز و کم تحرک برای آکواریوم های کوچک بهترین گزینه می باشند. دقت داشته باشید که هر پیشنهاد خریدی را نیز نپذیرید حتی اگر این پیشنهاد از سوی فروشنده باشد. برخی فروشندگان به توانایی و امکانات شما برای نگهداری ماهی های خاص توجهی نمی کنند و به تناسب علاقه شما به هرگونه ماهی جواب مثبت می دهند. در حالت عادی نگهداری ماهی دردسرهای خاص خودش را دارد. اگر در این میان بخواهیم به خرید ماهی که تنها در شرایطی خاص زنده می ماند تن دهیم، بدون شک لذت داشتن آکواریوم را به حداقل می رسانیم.

تغذیه مناسب ماهی آکواریومی

تغذیه ماهی آکواریومی یکی از مهمترین عوامل موثر در بیشتر عمر کردن ماهی است. هرگاه ماهی خریداری کرده اید حتما از فروشنده درباره چگونگی غذا دادن به آن نیز بپرسید. هر کدام از ماهی ها به میزان مشخصی از خوراک آبزیان تغذیه می کنند. یکی از سرگرم کننده ترین بخشهای نگهداری ماهی مربوط به لحظات غذا دادن به ماهی است. برای غذا دادن به ماهی حتما باید به میزان و حجم خوراک آبزیان و وعده های غذایی آن دقت داشته باشیم.

عوامل موثر بر قیمت ماهی آکواریوم

اگر بخواهیم ماهی ها را بر حسب زندگی در آب دسته بندی کنیم. ماهی ها به دو دسته آب شیرین و آب شور تقسیم می شوند. معمولا ماهی های آب شیرین از ماهی های آب شور ارزانتر اند.  اگر تازه کار هستید و قصد خرید ماهی را دارید بهتر است با ماهی های آب شیرین شروع کنید. چراکه اگر از شرایط نگهداری آن آگاه نباشید و یا به هر دلیلی ماهی مرد بابتش هزینه ی کمتری پرداخت کرده اید.

معمولا ماهی هایی از نوع خاص و با ظاهری چشم نواز گرانتر از سایر انواع آن هستند. ماهی که از یک ویژگی و برتری ویژه برخوردار است قیمتش نیز بیشتر خواهد بود. اگر علاقمندید کلکسیونی از ماهی های آکواریومی زیبا داشته باشید، لزومی ندارد حتما گرانترین آنها را خریداری کنید. همه ماهی ها زیبا هستند. اگر شیوه ی نگهداری آنها را نیز به خوبی یاد بگیریم این زیبایی تداوم پیدا می کند. در غیر اینصورت خاص ترین و گرانترین ماهی آکواریومی نیز تنها مهمان دو سه روزه خانه ماست.   

قبل
تفاوت میش با گوسفند در چیست؟
بعد
دستگاه تولید غذای میگو به همراه قیمت

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp