یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

عوامل موثر بر سلامت خوراک دام و طیور

مقالات

هر ماده غذایی دارای تاریخ انقضا می باشد. عواملی که در ادامه بدان می پردازیم تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش تاریخ انقضا محصولات دارند.


عوامل موثر بر سلامت خوراک دام و طیور

هر ماده غذایی دارای تاریخ انقضا می باشد. عواملی که در ادامه بدان می پردازیم تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش تاریخ انقضا محصولات دارند. مواد خوراکی پس از گذشت تاریخ انقضا قابل استفاده نمی باشند. چراکه پس از گذشت مدتی فاسد شده و استفاده از آن، سلامت انسان را به خطر می اندازد. بنابراین باید در تهیه و یا مصرف مواد غذایی به نکات بهداشتی آن توجه نمود. خوراک دام، طیور و آبزیان نیز از این امر مستثنی نیست. سلامت خوراک دام، طیور و آبزیان یکی از فاکتورهای اصلی پرورش گله می باشد. به عبارت دیگر اطمینان از سلامت خوراک می تواند تضمین کننده ی سلامت گله نیز باشد.

عوامل تاثیرگذار بر سلامت خوراک

مواد اولیه خوراک

حفظ سلامت خوراک دام و طیور تحت تاثیر چند عامل است. اولین عامل تاثیرگذار در این بخش کیفیت مواد اولیه می باشد. مواد اولیه سالم و با کیفیت در صورتیکه به درستی فرآوری شوند می توانند تبدیل به خوراک سالمی شوند. مواد خام اولیه اگر از مواد غذایی فاسد یا نامرغوب باشند در نتیجه کیفیت نامطلوبی را نیز تولید می کنند.

نحوه ذخیره سازی و نگهداری خوراک

ذخیره سازی مواد غذایی رابطه ی مستقیمی با سلامت خوراک دارد. اگر مواد غذایی با بالاترین کیفیت تولید کنیم اما شیوه نگهداری غلطی را پیش بگیریم در نهایت با خوراک در معرض فساد رو به رو می شویم. شیوه ی ذخیره سازی و انبار خوراک فله بسیار با اهمیت است. بهتر است بدانید شرایط نگهداری انواع مواد غذایی با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی رطوبت و گرما از عوامل فاسد شدن اکثر مواد خوراکی هستند. به همین دلیل است که توصیه های بهداشتی اغلب مواد غذایی که با آنها سروکار داریم حفاظت در برابر گرما و رطوبت است.

مواد افزودنی

به طور معمول در برخی از مراحل فرآوری مواد خوراکی از افزودنی های خوراک مجاز استفاده می شود. افزودنی ها باعث افزایش مدت نگهداری مواد غذایی می شوند. استفاده از این مواد در فرمول تهیه خوراک اگر از میزان مجاز آن فراتر رود، تهدیدی برای سلامت خوراک خواهد بود. برخی افراد بدون درنظر گرفتن سلامت خوراکی که تولید می کنند از افزودنی ها به گونه ای نامتعارف استفاده می کنند.

تکنولوژی

تولید خوراک فله در کارخانه های تولید خوراک دام، طیور و آبزیان نیازمند تکنولوژی و دانش فراوانی است. مدیران کارخانه تولید خورک می بایستی از خط تولید با تکنولوژی برتر و مطابق با استانداردهای روز دنیا بهره گیرند. در این صورت قادر خواهند بود تا بهترین مواد با بالاترین حد سلامت خوراک را تولید نمایند.

ما همواره بر آنیم تا برترین کیفیت ماشین آلات خوراک دام، طیور و آبزیان را تولید نماییم. خط تولید خوراک پلت نیازمند تکنولوژی مدرن و دستگاه های پیشرفته است. این شرکت تولید کننده انواع دستگاه های آسیاب، میکسر و پرس پلت می باشد. تخصص در تولید ماشین آلات صنعتی خوراک دام به پشتوانه سالها تجربه و پشتکار مجموعه است. برای مشاوره یا خرید این محصولات می توانید با شماره تلفن های شرکت در تماس باشید.

قبل
معرفی ماهی های خاویار در دریای خزر
بعد
نقش تفاله گوجه فرنگی و نان خشک بر روی دام و طیور

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp