یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

نحوه مخلوط کردن مواد اولیه در خوراک پلت

مقالات

تهیه خوراک مناسب برای انواع دام، طیور و آبزیان نیازمند طی مراحل خاصی است. یکی از مهمترین بخشهای فرآوری محصول میکس کردن خوراک است.


نحوه مخلوط کردن مواد اولیه در خوراک پلت

تهیه خوراک مناسب برای انواع دام، طیور و آبزیان نیازمند طی مراحل خاصی است. یکی از مهمترین بخشهای فرآوری محصول میکس کردن خوراک است. اگر اختلاط مواد به درستی انجام نشود در مراحل بعدی فرآوری، به خصوص تولید پلت با مشکل مواجه می شویم. بهتر است بدانید اگر کیفیت میکس‌سازی پایین باشد، اثرات نامطلوبی بر خوراک تولید شده می گذارد.

ضرورت مخلوط کردن مواد اولیه

شیوه فرآوری محصول از جمله میکس مواد می تواند تاثیر فراوانی بر عملکرد دام و طیور داشته باشد. مواد اولیه خوراک حیوانات پس از آسیاب شدن می بایستی با یکدیگر مخلوط شوند. با این وجود متاسفانه این فرآیند کمتر مورد توجه همگان قرار گرفته است. مواد آردی خارج شده از آسیاب باید در ماشین‌آلات خط تولید کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. ضرورت اختلاط مواد اولیه به جهت ایجاد ترکیب همگنی از مواد است.

اصول ترکیب مواد با یکدیگر

مواد تشکیل دهنده فرمولاسیون خوراک طبق اصول مشخصی تعیین می شوند. هریک از مواد به میزان معینی افزوده می شوند. هرگاه مقدار مواد mix شده از حد مشخصی فراتر رود فرمولاسیون آن نقض می شود. به طور کلی ابتدا مواد خشک داخل مخلوط کن ریخته می شود و سپس ترکیبات مایع. بهتر است بدانید اگر مقدار مایعات بیش از حد مجاز باشد باعث مسدود شدن منافذ دای می شود.  

اپراتورها برای تهیه مواد همگن در دستگاه میکسر، مواد را به ترتیب به دستگاه اضافه می کنند. ترتیب اضافه کردن مواد به گونه ای است که ابتدا اجزای بزرگتر خوراک و در پایان اجزای کوچکتر به داخل دستگاه ریخته می شوند. این عمل به دلیل اطمینان از ترکیب همه مواد با یکدیگر است. در آخرین مراحل افزودن مواد به میکسر، معمولا نوبت به اضافه کردن ویتامین، مواد معدنی و سایر افزودنی ها می رسد.

اثرات میکس ضعیف بر کبفبت پلت

دستگاه‌ مخلوط‌کن وظیفه ی میکس و همگن سازی خوراک دارد. اگر به هر دلیلی این دستگاه نتواند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد، تاثیرات منفی آن را می توانیم بر پلت ببینیم. پلت سخت و با استحکام نامطلوب نتیجه ی یکنواخت نبودن مواد اولیه است. بنابراین در پروسه ساخت پلت خاکه بیشتری تولید می شود. وجود خاکه در دستگاه پلت منجر به کاهش خاصیت چسبندگی در پلت می شود.

جمع بندی

انواع تولیدات غذایی حیوانات بر حسب نوع نیاز بسته بندی و آماده سازی می شوند. اما آنچه مهم است مرغوبیت مواد اولیه و نحوه میکس آن است. تولیدات خوراکی شامل جیره های روزانه، پلت، فلیک و... نیز در صورتی که مواد همگنی داشته باشند، مرغوب خواهند بود. انتخاب نوع و میزان خوراک دام، طیور و آبزیان نیاز به دانش و تجربه می باشد. اگر دارای واحد پرورشی می باشید و قصد خرید تغذیه مناسب برای گله خود هستید. خرید خوراک میکس‌شده مرغوب تاثیر فراوانی بر سلامت گله دارد.

شرکت ماکیان مکانیک البرز با سالها تجربه در زمینه تولید ماشین آلات تخصصی خوراک می تواند راهگشای شما باشد. طراحی و ساخت خط تولید خوراک دان پلت از دستاوردهای مهم این شرکت است. موفقیت در تولید دان پلت با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا را با ما تجربه کنید. بهترین کیفیت میکس مواد در ماشین آلات تخصصی شرکت ماکیان مکانیک البرز دست‌یافتی است.

قبل
تاثیر میزان رطوبت در کیفیت خوراک پلت
بعد
ترکیبات خوراک دام و ماشین آلات پلت ساز

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp