یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

ماهی شوریده چه می خورد؟

مقالات

گونه شوریده یکی از ماهی‌های با ارزش و تجاری می باشد که در سواحل جنوبی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس یافت می شود.


ماهی شوریده چه می خورد؟

انسانها برای زنده ماندن نیاز به تغذیه مناسب از انواع مواد خوراکی دارند. به طور کلی هیچ موجود زنده ای بدون آب و غذا نمی توانند زنده بمانند. همانطور که میدانید غذای انسان از مواد خوراکی شامل گیاهان، میوه ها، گوشت برخی حیوانات و... تهیه می شود. اما همزمان با رشد جمعیت و افزایش احتیاجات غذایی، انسانها به ناچار وارد حوزه تولید انبوه (صنعتی) می شوند. تجارب گذشته حاکی از آن است که تولید در مقیاس انبوه تنها می تواند پاسخگوی نیازهای متنوع امروزی باشد. یکی از حوزه های تولید صنعتی در مقیاس انبوه در ارتباط با پرورش ماهی است. به طور مثال غذای ماهی شوریده یکی مباحثی است که در ادامه بدان می پردازیم.

مشخصات ظاهری ماهی شوریده

گونه شوریده یکی از ماهی‌های با ارزش و تجاری می باشد که در سواحل جنوبی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس یافت می شود. این نوع از ماهیان دارای باله پشتی بلندی هستند و تیغ یا خار کمی دارند. رنگ پوست آن طوسی یا نقره ای روشن بوده و زیر شکمش سفید رنگ می باشد. این موجود معمولا در عمق 40 متری آبهای ساحلی زندگی می کند. شوریده‌ماهیان را ماهی های غرغرکننده نیز می نامند چراکه قادرند از خود صوت تولید کنند. این ماهی در ماه های بهمن و اسفند و در آبهای ساحلی تخم ریزی کرده و تکثیر می شود.

ضرورت شناخت الگوی غذایی 

الگوی غذایی ماهیان می تواند اطلاعات خوبی از رفتار تغذیه ای آنان به دست دهد. با درک رفتار تغذیه ای قادر خواهیم بود ساختار اجتماعی و الگوی پراکندگی زندگی ماهیان را نیز تشخیص دهیم. به عبارتی دیگر یکی از ضروریات پرورش ماهی ها توجه به تغذیه یا خوراک آبزیان است. پرورش این گونه آبزی و شناسایی غذای ماهی شوریده همچون گونه های دیگر نیازمند کسب اطلاعات است.

آگاهی نسبت به برنامه غذایی شوریده ماهی یکی از الزامات ورود به حوزه ی پرورش این گونه آبزی است. به عبارت دیگر پیش از اقدام به تکثیر، ابتدا باید در رابطه با خصوصیات زیستی و غذای ماهی شوریده آگاهی کسب کرد. شناسایی احتیاجات غذایی ماهیان در دوره های مختلف رشد و نمو از مهمترین شاخص های کلیدی تولید می باشد.

جیره غذایی ماهی غرغر کننده

برای دستیابی به رژیم غذای ماهی شوریده مطالعات و آزمایشات گسترده ای صورت گرفته است. نمونه برداری مستمر از گونه های این نوع ماهی در سواحل و محل های زندگی آنها مثالهایی در این باره اند. یکی دیگر از اقدامات دستیابی به جیره غذای ماهی شوریده، بررسی معده آنهاست. از این طریق عادات غذایی ماهی و غذاهای مورد علاقه شان به دست می آید. با این اقدام می توان فهمید که ذائقه ماهی شوریده چیست و به چه غذاهایی بیشتر تمایل نشان می دهد.

طی بررسی های انجام شده از معده شوریده‌ماهی مشخص شد که غذای اصلی آن از ماهیها و میگوهای کوچک و سایر بی مهرگان است. بهتر است بدانید که مصرف سالانه غذای ماهی شوریده حدودا 6.3 برابر وزن بدنش است. برای پرورش آن و تهیه جیره مناسب از خوراک پلت نیز استفاده می شود. خوراک پلت به وسیله ی ماشین آلات پرس پلت تهیه و تولید می شود. توصیه می کنیم جهت خرید دستگاه پرس پلت و بهره مندی از راهنمایی های لازم با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

قبل
بهترین قیمت فرغون باسکول دار با کیفیتی برتر
بعد
نکات اولیه برای شروع به کار پرورش ماهی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp