یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

نکات کلیدی درباره بچه میگو

آبزیان

یکی از شاخه های شیلات به حوزه میگو پروری بر می گردد. میگو آبزی ارزشمندی است و صادرات آن سودآور می باشد. جالب است بدانید که تا بحال بیش از 300 نوع میگو در دنیا شناسایی شده است.


نکات کلیدی درباره بچه میگو

یکی از شاخه های شیلات به حوزه میگو پروری بر می گردد. میگو آبزی ارزشمندی است و صادرات آن سودآور می باشد. جالب است بدانید که تا بحال بیش از 300 نوع میگو در دنیا شناسایی شده است. پرورش این جانور آبزی همچون سایر آبزیان نیازمند شرایط ویژه ای است. یکی از الزامات اصلی دستیابی به مزرعه پرورشی موفق، جذب بچه میگو سالم است.  

بچه میگو چیست؟

به جنین میگو بچه میگو می گویند. جنین میگو بسیار حساس بوده و امکان آلوده شدنش بالاست. لارو بدن دراز و خمیده ای دارد و از خانواده پنائیده ها محسوب می شود. با این حال طول و رنگ بدنشان با یکدیگر متفاوت بوده و در گونه های مختلف یافت می شوند. بدن جانور از دو قسمت سرسینه و شکم تشکیل شده است. بچه میگو با گذشت حدودا یک سال به بلوغ رسیده و بالغ می شود. میگو بالغ می تواند به وزنی بیشتر از 300 گرم نیز برسد.

تخم ریزی میگو و نحوه تکثیر بچه میگو

تکثیر میگو و جمع آوری بچه میگو از حساسیت بالایی برخوردار است. چراکه Shrimp یکی از منابع اصلی غذایی بسیاری از حیوانات به شمار می رود. جمع آوری بیش از حد آن می تواند به چرخه زندگی ابزی آسیب بزند. بنابراین باید برای ورود به حوزه پرورش میگو به این نکات توجه ویژه ای داشت. کاهش تعداد یک جانور در چرخه طبیعی آبزیان باعث حذف مستقیم یا غیر مستقیم سایر موجودات می شود.

برای تکثیر میگو ابتدا میگوهایی که تخم دارند شناسایی شده و به محل پرورش انتقال داده می شوند. این کار به توسط افراد خبره و متخصص انجام می شود. تطبیق شرایط حوضچه های نگهداری با شرایط زیستی میگوی مادر از ابتدایی ترین اقدامات محسوب می شود.  به طور معمول تخم ریزی به صورت شبانه و از ساعت 22 شب به بعد انجام می شود. کارشناسان در این مرحله (پس از تخم ریزی) کیفیت تخمها را به وسیله میکروسکوپ بررسی می کنند. بچه میگو از لحاظ ظاهری هیچ شباهتی با میگوی بالغ (مادر) ندارد.

مراحل مختلف رشد بچه میگو و غذای آن

Baby Shrimp زمانی که از تخم بیرون می آید همچنان از مواد داخل تخم تغذیه می کند. اما پس از رشد کردن و بزرگتر شدن نیاز دارد تا غذای خود را از برخی گیاهان ریز (میکروسکپی) بگیرد. محل پرورش گیاهان فتوپلانکتون ها باید محیطی عاری از آلودگی باشد. تغذیه مناسب و استفاده از خوراک آبزیان سالم می تواند نقش موثری در سلامت می گوها داشته باشد. با بزرگتر شدن بچه میگوها احتیاجات غذایشان نیز بیشتر می شود. خوراک آبزیان سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها از جمله آنند.

جمه بندی

شرکت ماکیان مکانیک البرز تولید کننده بهترین دستگاه های آسیاب میکسر و پرس پلت می باشد. برای تهیه باکیفیت ترین محصولات غذایی آبزیان می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. خوراک مناسب برای پرورش آبزیانی همچون میگو نقش اساسی در رشد آنها دارد. بنابراین شمامی توانید با تولید مرغوب خوراک جانوران آبزی زمان سود دهی را کاهش و بازدهی تولیدات را افزایش دهید. تمامی مشاوره های شرکت به صورت رایگان ارائه می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل
آشنایی با ماهی کپور
بعد
دستگاه پلت مرغی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp