یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

سرمایه موردنیاز برای ساخت استخر پرورش ماهی

آبزیان

هزینه ساخت استخر پرورش ماهی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. استخر پرورش ماهی را می توان در هر اقلیمی ساخت و در آن ماهی پرورش داد.


سرمایه موردنیاز برای ساخت استخر پرورش ماهی

استخرها در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می شوند. برای ساخت اینگونه حوضچه ها ابتدا باید اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمود. سپس با برآورد هزینه های جانبی ساخت استخر پرورش ماهی قدم در این مسیر گذاشت.

مکانیابی استخر یا حوضچه پرورش ماهی

حوضچه پرورش ماهی جهت نگهداری و پرورش انواع ماهیان کاربرد دارد. برای ساخت این استخرها از مواد و مصالح مختلفی بهره می گیرند. محل احداث حوضچه ها باید از مکانهای آلوده فاصله داشته باشد و ترجیحا به مسیرهای اصلی جاده دسترسی لازم را داشته باشد. تامین امکانات رفاهی موردنیاز نیز می بایستی در برنامه ریزی ها در نظر گرفته شود. زیرسازی، دیواره سازی و ... از دیگر عوامل موثر بر مکانیابی استخر پرورش ماهی می باشد.    

همه این عوامل بر هزینه ساخت استخر پرورش ماهی تاثیرگذار است. بنابراین باید ابتدا طرح اولیه برنامه خود را تهیه نموده و سپس به ساخت آن اقدام نمایید. طرح اولیه باید شامل تمامی عوامل درونی و بیرونی باشد. سرمایه اولیه، میزان ظرفیت تولید و مکان اجرای حوضچه از مواردی است که باید در ابتدای کار بدان ها بپردازید.

برآورد هزینه های احداث استخر

برای برآورد هزینه ساخت استخر پرورش ماهی ابتدا باید انتظارات خود را ارزیابی نماییم. اینکه تا چه میزان توان سرمایه گذاری داریم و چه مقدار سودی را در ذهن می پرورانیم. برای تخمین سود حاصل از فعالیت در حوزه ی پرورش آبزیان عوامل زیادی دخیل اند. یکی از این عوامل انتخاب بهترین نوع خوراک آبزیان می باشد. خوراک آبزیان به شکل پلت شده به وسیله ی دستگاه های پرس پلت تهیه و تولید می شود.

در مرحله دوم باید به نوع ماهی که قصد پرورشش را دارید بیاندیشید. نوع ماهی و تعداد بچه ماهیها باید به تناسب حجم و ظرفیت مخزن نگهداری باشد. سیر رشد بچه ماهی ها و مدت زمان رسیدن به مرحله ی بلوغ یکی از فاکتورهای سود حاصل از پرورش است. در این میان می بایستی هرگونه عوامل بیماری زا را از محیط دور کرد تا دچار تلفات و خسارات ناشی از آن نشویم.

عوامل موثر در برآورد هزینه ها

برای تخمین هزینه ساخت استخر پرورش ماهی نیازمند آنیم تا برخی شاخصها را معین کنیم. شکل هندسی حوضچه و ابعاد آن از ابتدایی ترین اقدامات لازم در این بخش می باشد. نوع بچه ماهی و تعداد آن در استخر پرورش ماهی نیز بخشی از هزینه های اصلی را رقم می زند. تهیه خوراک ماهی و پیش بینی میزان حجم مصرفی آن در کل دوره ی پرورش از موارد مهمی است که باید بدان توجه داشت.

تمامی این موارد بستگی به میزان سرمایه اولیه و امکانات موجود دارد. برای آنکه به روش آزمون و خطا پیش نرویم و سرمایه مان از دست نرود می بایستی با افراد با تجربه و متخصصان این رشته گفتگو کنیم. افرادی که تجربه ی این کار را دارند می توانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند. همچنین اگر در حین کار مشکلی پیش آمد با به کار بستن راه حلهای تخصصی از تلفات پیشگیری نمایید.

 

 

قبل
روش های تشخیص بیماری ماهی آنجل
بعد
دستگاه پلت دست دوم

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp