یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

با پرورش اردک بیشتر آشنا شویم

طیور

پرورش اردک یکی از مشاغلی است که امروزه افراد علاقمند به آن روی آورده اند. پرورش جوجه اردک از جمله مواردی است که به عنوان زمینه ای برای کسب و کار تلقی می شود.


با پرورش اردک بیشتر آشنا شویم

 گوشت این پرنده لذیذ و گران می باشد بنابراین سرمایه گذاری در آن سودآور است. اردک را می توان در محیط خانه نیز نگهداری کرد. برای پرورش اردک در خانه باید نکاتی را در نظر گرفت. برای راهنمایی در این مورد و اطلاعات پرورش جوجه اردک مقاله پیشرو را مطالعه نمایید.

محیط نگهداری از اردک

محیطی که در آن اردک پرورش می دهید باید از دمای مناسبی برخوردار باشد. تنظیم درجه حرارت در فصل های تابستان و زمستان را در اولویت کاری خود قرار دهید.  زمین پرورش اردک باید به تناسب تعداد و سن اردک ها انتخاب شود. اگر زمین موردنظر دارای هیچ قسمت سقف داری نیست، بخشی از آن را مسقف کنید. بستر پرورش باید بهداشتی و بدون رطوبت باشد.

جیره غذایی اردک

همانطور که میدانید اردک تقریبا همه چیزخوار است. اما برای رشد بهتر و بهینه تر پرورش اردک باید از خوراک با کیفیت استفاده نمود. خوراکی که با دستگاه پرس پلت و ماشین آلات آسیاب میکسر تولید شده است بهترین نوع خوراک است. جیره ی غذایی شامل انواع ویتامین ها، مکمل های غذایی می باشد. از جمله مواد اولیه آن می توان به دانه های گندم، سویا، ذرت و... اشاره نمود.

هزینه های پرورش

هزینه هایی که ممکن است در حین دوره متحمل شوید شامل چند دسته می شود. خرید جوجه یا تخم آن شامل هزینه کرد می شود. از دیگر موارد آن می توان به هزینه های تهیه مکان، تجهیزات و امکانات موردنیاز اشاره کرد. هزینه ی خوراک شامل مواد غذایی و آب یکی دیگر از مهمترین آنهاست.

گاهی اوقات نیز ممکن است طیور دچار بیماری گردند و خساراتی را در پی داشته باشند. در این گونه موارد ابتدا باید از وقوع بیماری پیشگیری نمود. اما اگر بیماری به پرندگان نفوذ کرد باید هرچه سریعتر نسبت به برطرف نمودن آن اقدام کرد. برای اینکار باید از متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه کمک گرفت. اگر بیماری در میان اردکها نفوذ کند و گسترش یابد ممکن است تلفات جبران ناپذیر از جمله مرگ آنها را به دنبال داشته باشد.

کسب درآمد یا درآمدزایی

دوره ی پرورش جوجه مرغابی به نسبت نوع هدف شما متفاوت است. اگر قصد دارید که اردک را به سن پرواری برسانید مدت زمان پرورش کمتر خواهد بود. اما اگر پرورش را می خواهید تا آنجایی ادامه دهید که اردک به مرحله ی تولید مثل و تخم گذاری برسد باید زمان بیشتری را صرف کنید. دوره ی گوشتی شدن اردک 55 تا 60 روز است و دوره ی تخمگذاری در حدود 5 تا 6 ماه است.

برای رسیدن به درآمدزایی بیشتر باید ابتدا امکانات و تجهیزات لازم را فراهم کنید. سرمایه اولیه و تجربه ی کاری در زمینه پرورش اردک بسیار کمک کننده است. اگر کار به صورت تخصصی و زیرنظر کارشناسان طیور انجام شود بدون شک بازدهی آن بیشتر است. همچنین داشتن طرح توجیهی پیش از شروع فعالیت می توان مسیر حرکت را شما را تعیین کند. یکی از بخشهای مهم طرح می تواند مربوط به تجهیزات تولید خوراک باشد. از این تجهیزات در ماشین آلات خوراک دام نیز استفاده می شود.

 

 

 

قبل
طول عمر گاو و ترفند های افزایش آن
بعد
خوراک قناری را چگونه تهیه کنیم

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp