یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

ماهی اسکار و بیماری ها آن

آبزیان

بیماری ماهی اسکار از جمله بیماری هایی است که دسته آبزیان را مورد تهدید قرار می دهد. برای آنکه با بیماری ماهی اسکار مقابله کنیم باید برخی نکات را درنظر بگیریم.


ماهی اسکار و بیماری ها آن

با توجه به استقبال روز افزون نگهداری از ماهیان زینتی توجه به بیماری های آنها نیز در اولویت قرار دارد. بیماری ها انگلی یکی از شایع ترین امراض در میان ماهیان است. از این رو باید در مراحل اولیه اقدامات پیشگیرانه را به کار بست و از ورود آلودگی به محیط جلوگیری نماییم. پیشنهاد می کنیم برای فراگیری بهتر مطلب زیر را مطالعه کنید.

بیماری انگلی ماهی اسکار

ماهی اسکار نسبت به ماهیان دیگر مقاومت بیشتری در برابر برخی بیماری ها دارد. بیمارها و عوارض آن را نمی توان دست کم گرفت. چراکه شیوع یک ویروس، میکروب یا انگل می تواند حتی منجر به مرگ آبزی نیز شود. بیماری به عنوان نوعی آلودگی در محیط زندگی آبزیان رشد و گسترش می یابد. اگر ماهی اسکار دارید و نحوه پرورش آن را نمی دانید و یا آشنایی با ماهی اسکار ندارید بهتر است ابتدا در این زمینه مطالعه کنید. برای حفظ سلامت و رشد بهتر ماهی اسکار باید از بهترین نوع خوراک آبزیان استفاده کنیم.

بیماری انگلی هگزامیتا

آلودگی انگلی و بیماریهای انگلی به خصوص در ماهیان زینتی را باید جدی گرفت. فضای محدود آکواریوم عمل انتقال میکروب را تسریع می کند. این نوع بیماری یکی از بیماریهای خطرناک ماهیان به شمار می رود. این بیماری در صورت شیوع می تواند تلفات به بار آورد. هگزامیتا انگلی است که با ورود به بدن ماهی باعث سوراخ شدن سر و جمجمه می شود. ایجاد حفره در سر و جمجمه می تواند منجر به مرگ آبزیان شود.

بیماری مخملک

بیماری مخملک از جمله بیماری ماهی اسکار است که درمان آن دشوار می باشد. مشخصه این بیماری روی پوست بدن ماهی قابل مشاهده است. پدید آمدن دانه های زرد رنگ متمایل به قرمز از نشانه های آن است. همین ترکیب رنگی به وجود آمده باعث اسم گذاری این بیماری شده است. چراکه رنگهای ظاهر شده روی پوست شبیه به مخملی می باشد. برای جلوگیری از این بیماری بهتر است از ورود آلودگی به داخل آکواریوم خودداری کنید.

بیماری پرخوری

از آنجایی که اسکار خوش اشتها بوده و زیاد غذا خوردن را دوست دارد باید مراقب بود. نظارت بر جیره ی غذایی این ماهی و مقدار غذایی که می خورد باید کنترل شده باشد. باید بدانید که مقدار مشخصی غذا دادن به اسکار یکی از مهمترین عوامل موثر در سلامت آن است. شاید تجربه کرده باشید که حتی اگر بیشتر از مصرف روزانه به اسکار غذا دهید، می خورد. همین عامل ممکن است منجر به پرخوری و بیماری های ناشی از آن شود.

جمع بندی

برای آنکه از خطر امراض آبزیان در امان باشیم باید ابتدا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده و سپس به سراغ خرید ماهی مورد علاقه مان برویم. به طور مثال تنظیم درجه حرارت آب برای اغلب ماهیان دارای اهمیت است. اگر ماهی مورد علاقه خود را خریداری کرده اید از فروشنده ماهی درباره ی مشخصات آن حتما سوال بپرسید. ضمنا توصیه می کنیم ماهی را از مراکز معتبر تهیه کنید تا کمتر به مشکل ماهیان بیمار برخورد کنید.

قبل
قیمت دستگاه پلت‌ ساز کوچک ( 1 تن و 2 تن)
بعد
نقش دستگاه پلت در تولید پلت مرغوب

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp