یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

میش ها چگونه حیواناتی هستند؟

دام

اگر تصوری از میش ندارید و تفاوت آن را با گوسفند نمی دانید و یا هنگام خرید دام نمی توانید میش را از قوچ تشخیص دهید مقاله زیر را مطالعه کنید.


میش ها چگونه حیواناتی هستند؟

میش همان گوسفند ماده است. اما این تصور اشتباه است که قوچ را گوسفند شاخ دار و میش را گوسفند بدون شاخ بنامیم. چراکه نوع ماده و نر برخی نژادهای گوسفندان از جمله نژاد گوسفند شال بدون شاخ هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مشخصات ظاهری میش

همانطورکه گفتیم میش به گوسفند ماده می گویند و این موضوع به شاخ دار بودن یا نبودن آن ارتباطی ندارد. به عبارت دیگر به تمامی گوسفندان ماده از هر نژادی که باشند میش می گویند. میش ها می توانند چند قلوزا باشند. به همین دلیل است که اغلب افراد گیش از خرید میش به این نکته توجه می کنند. چراکه این امر موجب سودآوری بیشتر می شود. بهتر است بدانید گوشت میش سفت تر و دیرپز تر نیز هست.

نژادهای چندقلوزا و نکاتی درباره باروری

گوسفندان چند قلوزا از نژاد آنها مشخص می شود برای آنکه بتوانید گوسفند چندقلوزا را تشخیص دهید باید نام نژادهای زیر را به خاطر بسپارید:

نژاد گوسفند سافولک

نژاد گوسفند افشاری

نژاد گوسفند رومانف

نژاد گوسفند قشقایی

نژاد گوسفند کردی

برای باروری میش ها باید علاوه بر توجه به نوع نژاد آنها به نکات دیگری درباره گوسفندان بارور نیز توجه کنیم. به طور مثال رعایت نکات بهداشتی و در امان ماندن گوسفندان از بیماری های مختلف یکی از مهمترین مسائل می باشد. انگل زدایی در کنار رفع بیماری های احتمالی الزامی است. بیشتر شدن وزن میش و خنک کردن آنها لازم الاجراست.

کیفیت گوشت

گوسفند ماده و نر در مقایسه با یکدیگر ویژگی های متفاوتی دارند. یکی از این ویژگیها کیفیت گوشت میش در برابر سایر گوشتها است. معمولا گوشت میش سفت تر بوده و در هنگام پخت زمان بیشتری نیاز دارد تا کاملا پخته شود. به همین خاطر گوشت میش دیرپز تر و سفت تر است. بهتر است بدانید بز نیز گوشتی سفت تر از میش دارد.

جمعبندی

برای تولید خوراک و تامین احتیاجات تغذیه ای میش با هدف افزایش وزن آنها باید از خوراک مناسبی استفاده نمود. خوراک پلت از مرغوب ترین خوراکهای دام است که به وسیله ی ماشین آلات خوراک دام تهیه می شود. بهتر است بدانید دستگاه پرس پلت و آسیاب میکسر نقش موثری در مرغوبیت پلت تولیدی دارند.

 

 

 

 

قبل
نکاتی درباره نگهداری مرغ خانگی
بعد
انواع نژاد مرغ در ایران

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp