یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

گاو هلشتاین یا فریژن

دام

دامپرورانی که در حوزه ی پرورش گاوها فعالیت دارند می دانند که یکی از بهترین گاوهای شیری در جهان، گاو هلشتاین نام دارد. هلشتاین از جمله گاوهای سنگین وزن شیری می باشد که میزان تولید شیر آن به مراتب بیشتر از سایر گاوها می باشد. 


گاو هلشتاین یا فریژن

برای گسترش حوزه ی فعالیت خود و رونق تولید در پرورش گاو شیری بهتر است به سراغ بهترین نژاد گاو شیری برویم. هلشتاین یا فریژن بهترین نژاد گاو شیری است که می توانید روی آن سرمایه گذاری پربازده ای داشته باشید. این گاو علاوه بر آنکه جزء دام های سنگین وزن به شمار می رود از میزان شیردهی مطلوبی برخوردار است. در ادامه به بررسی ویژگیهای گاو فریژن می پردازیم.

ویژگیهای ظاهری هلشتاین

هلشتاین ها گاوهایی به رنگ سیاه و سفید هستند که خاستگاه اصلی آنان کشور هلند می باشد. نوع نر این گاو وزنی در حدود 1000 کیلوگرم دارد. در واقع سنگین ترین گاو شیری در جهان محسوب می شود. زمان بارداری 280 روزه دارد و یا 5/9 ماه دارد.

جیره ی غذایی هلشتاین

تغذیه گاوهای شیری یکی از مهمترین عوامل موثر بر شیردهی گاوها می باشد. برنامه تغذیه ای مناسب و اقتصادی می تواند تامین کننده احتیاجات غذایی حیوان باشد. بهتر است بدانید دستگاه پرس پلت تولید کننده بهترین خوراک دام، طیور و آبزیان است. خوراک دام باید از مواد اولیه مرغوب و مغذی تشکیل شده باشد تا انرژی کافی را به دامها منتقل نماید.

جیره ی غذایی مخلوطی از مواد متنوع و با ارزش می باشد که به عنوان بخشی از روند پرورش دام باید مورد توجه قرار گیرد. اگر امکانات مورد نیاز برای پرورش دام از قبیل آب سالم، خوراک سالم فراهم شود می توانید بخش اعظمی از فرآیند پرورش را به پیش برید. پرورش گاوهای شیری یکی از پرسودترین راه های کسب درآمد می باشد. شیر تولید شده به عنوان نیاز روزانه انسانها در بازار فروش عرضه می شود و به دست مشتریان می رسد.

میزان شیردهی

میزان شیردهی این دام حداقل 10 برابر گاوهای معمولی است. به عبارتی دیگر به طور متوسط 600 تا 700 کیلوگرم شیر تولید می کنند. یعنی روزانه تقریبا 34 کیلوگرم شیر را می توان در 3 مرحله از گاو هلشتاین دوشید. یکی از عواملی که در میزان شیردهی گاوها موثر است استفاده از خوراک مناسب برای گاوهاست.

تهیه یک برنامه تغذیه ای مناسب و مغذی برای گاوهای شیری می تواند بسیار در شیر تولیدی آنها موثر باشد. به طور مثال خوراک پلت و فرآیند تولید آن که به وسیله ی دستگاه پرس پلت انجام می شود بهترین گزینه برنامه غذایی گاوها محسوب می شود.

علاوه بر این در فرآیند تولید پلت و ورود مواد اولیه به ماشین آلات خوراک دام می توان کیفیت مواد را تا مقدار مطلوبی افزایش داد. از دیگر ماشین آلات تهیه خوراک پلت می توان به آسیاب میکسر نیز اشاره نمود. برای مشاهده مشخصات و تصاویر دستگاه ها به منو محصولات در سایت مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع بیشتر از طرز کار آنها با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

قبل
تفاوت بز و گوسفند در چیست؟
بعد
فرآیند اجرای خط تولید کود حیوانی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp