یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

بهترین گونه های ماهی شمال

آبزیان

انواع گونه های ماهی شمال را می توان در دریای خزر یافت که برخی از آنها گونه های نادری نیز به حساب می آیند. ماهی های گرانبهایی که در دریاهای شمال زندگی می کنند از شهرت جهانی برخوردارند.


بهترین گونه های ماهی شمال

دریای خزر یکی از مهمترین ذخایر ماهی در جهان می باشد. به طور مثال ماهی خاویاری این دریاچه بسیار معروف است. اگر اطلاعاتی درباره انواع ماهیان شمال ندارید پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید. ما در این مقاله به معرفی انواع ماهیان دریای خزر می پردازیم.

انواع ماهیان دریای خزر

گونه های ماهیان دریای خزر از تنوع بسیاری برخوردارند و بازار خوبی نیز دارد. بازار فروش ماهیان شمال کشور پر رونق بوده و صید و پرورش آن مورد توجه قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با این نوع از ماهیان بهتر است اطلاعاتی درباره مشخصات ظاهری آنها بدست آورید. خوراک آبزیان یکی از مسائلی است که در رشد ماهیان دریای خزر تاثیر به سزایی دارد. در ادامه به معرفی برخی از انواع آنها می پردازیم.

قزل آلا ماهی سردآبی دریای خزر

قزل آلا از جمله ماهیان ارزشمند دریای خزر می باشد که بسیار خوشخوراک نیز هست. قزل آلا در انواع قهوه ای، طلایی، گاوی و... وجود دارد و هریک از آنها خصوصیات ویژه ای دارند. بدن این ماهی دوکی شکل بوده و پوست خالداری دارد. وزن بازاری در حدود 2-3 کیلوگرم را دارد و طول آن در هر دوره از رشد متفاوت است. معمولا قزل آلا خال قرمز مرغوبترین نوع است.

ماهی سفید دریای شمال

خصوصیات نوع نر و ماده ماهی سفید از یکدیگر متفاوت می باشد. ماهی سفید نر سنگین وزن تر بوده و از طول بیشتری برخوردار است. همچنین ماهیان نر سفید دارای خالهای سفید درشتی هستند. ماهی سفید هم در دریا و هم در استخرهای پرورش ماهی رشد می کند. بهتراست بدانید ماهی سفیدی که در دریا و در آب سالم و بهداشتی رشد می کند خواص بیشتری دارد.

ماهیان سوف دریاهای شمالی

ماهی سوف یکی از پرطرفدارترین ماهیان دریای خزر است. خط های زرد بر روی رنگ خاکستری پشت بدن سوف از مشخصه  های ظاهری آن به شمار می رود. البته این مشخصه با رسیدن به مرحله بالغ شدن از بین می رود.

جمع بندی

برای پرورش انواع ماهی شمال در استخر لازم است به مواردی همچون شیوه ی پرورش و غذای ماهیان توجه نمود. بهترین خوراک ماهی غذایی است که به وسیله ی ماشین آلات آسیاب میکسر و پرس پلت تهیه شود. بنابراین باید با استفاده از بروز ترین تجهیزات و دستگاه های پیشرفته به تولید خوراک مرغوب پرداخت.

  

قبل
آشنایی با ماهی اسکار
بعد
چه خوراکی برای دام بهتر است

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp