یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

نکاتی درباره خوراک مخصوص ماهی زینتی

آبزیان

هر ماهی از نظر خوراک و تغذیه با نوع دیگر ماهی‌‌ها تفاوت دارد. به همین جهت است که مسئله شناخت خوراک مخصوص ماهی زینتی از اهمیت بالایی برخوردار است. 


نکاتی درباره خوراک مخصوص ماهی زینتی

ماهی زینتی نوع تغذیه خاصی دارد. در ادامه با شرکت ماکیان مکانیک البرز همراه باشید تا در رابطه با این موضوع مطالبی را ارائه دهیم.

انواع ماهی‌ها از نظر خوراک

تغذیه انواع ماهی‌ها در سنین مختلف قابل تغییر است. در حالت کلی ماهی‌ها گوشت‌خوار، گیاه‌خوار و یا همه چیز خوار هستند.

خوراک ماهی های زینتی با توجه به محیطی که در آن زندگی می‌کنند قابل تنظیم می‌باشد. دقت نمایید که عادات غذایی این نوع ماهی‌ها را می‌توان تغییر داد. کافی است غذایی که همیشه مصرف می‌کنند را تا مدتی برای آن‌ها مهیا نکنید. بعد از آن خوارک دیگری را به صورت موقت مصرف می‌کنند.

خوراک مخصوص ماهی‌ها

خوراک مخصوص ماهی یا خوراک آبزیان از مهم‌ترین و موثرترین موارد در رشد، تکثیر و حتی رنگ آن‌ها است. پس برای داشتن ماهی زیبا و قوی باید خوراک مناسب برای ماهی به ویژه خوراک مخصوص ماهی زینتی را به خوبی تامین کنید. ماهی‌ها موجوداتی کم توقع هستند و معمولا هر غذایی در اختیارشان قرار گیرد تغذیه می‌کنند. در ادامه به انواع غذای ماهی‌ها اشاره خواهیم کرد.

انواع غذا برای ماهی

غذای زنده

نوع رایج خوارک مخصوص گوشت‌خواران که لذیذ‌‌ترین غذا برای آن‌ها است. مصرف این غذا برای رشد آن‌ها بسیار مفید است.

غذای فریز شده

غذای زنده را به دلیل این که نمی‌توانیم مدت زیادی نگهداری کنیم به صورت فریز شده تهیه می‌کنیم تا در زمان دیگر قابل استفاده باشد.

غذای خشک

از غذا‌های دیگر مصرف بیش تری دارد و معمولا خوراک مخصوص ماهی زینتی از این دسته است. این دسته از خوراک به صورت قرصی، پولکی و گلوله‌ای ساخته می‌شود و سرشار از ویتامین است. به صورت عادی این مواد مدت زمان زیادی قابل نگهداری و مصرف می‌باشند.

اگر شما هم در خانه خود ماهی های زینتی نگهداری می کنید و می خواهید در مورد تغذیه آن ها بیش تر بدانید در ادامه با انواع غذای خشک برای این ماهی ها آشنا شوید.

انواع غذای خشک برای ماهی های زینتی

پولکی

خوراک لایه لایه به رنگ‌های مختلف موجود است و معمولا به شکل مکمل قابل استفاده می‌باشد. این خوراک دارای پروتئین می‌باشد و هر رنگی از آن درصد خاصی از پروتئین دارد.

گلوگه‌ای

این نوع محصول همانند نامش به شکل گلوله بوده و یکی از معروف‌ترین آن‌ها لوفاک نام دارد. لوفاک خوراکی قهوه‌ای رنگ و دارای درصد بالایی از پروتئین است. چندین نوع لوفاک در بازار موجود است که هم قابلیت ماندن روی آب و هم قابلیت رفتن به زیر آب را دارد.

غذای رنگی همانند لوفاک بوده با این تفاوت که دارای پروتئین کم تری است. بیش تر به رنگ قرمز و سبز وجود دارد و مناسب گلد فیش‌ها و گیاه‌خواران است. نوع دیگر خوراک گلوله‌ای دانه‌های ریز نارنجی رنگ است که حاوی پروتئین بسیار بالایی است و به تنهایی تمامی نیاز ماهی‌ها را تامین می‌کند.

غذای قرصی

نوع مرسوم و خوراک مخصوص ماهی زینتی که به عنوان پروتئین عرضه می‌شود اغلب از خزه ساخته می‌شود. این غذا به عنوان مکمل ورزشی نیز قابل استفاده است.

جمع بندی

خوراک مخصوص ماهی زینتی و به طور کلی خوراک آبزیان به وسیله ی ماشین آلات پرس پلت تهیه و تولید می شود. برای خرید این محصول و دستگاه های خط تولید پلت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. راه اندازی خط تولید پلت برای آبزیان برای آن دسته از افرادی است که در حوزه ی پرورش ماهی فعالیت دارند. 

قبل
سود تولید خوراک دام از نظر یک کارشناس
بعد
اصول پرورش گوسفند گوشتی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp