یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

درباره نژاد بلدرچین چه می دانید؟

طیور

بیش از یک دهه است که پرورش انواع نژاد بلدرچین در ایران آغاز شده است و در سال های اخیر رونق بیش تری پیدا کرده است.


درباره نژاد بلدرچین چه می دانید؟

به طوری که امروزه این شغل یکی از پر درآمد ترین مشاغل با بازده سریع محسوب می شود. با توجه به خصوصیات بلدرچین، سود این شغل بالا و بازگشت سرمایه سریع است.

آشنایی با بلدرچین و فواید آن

همه نژادهای بلدرچین جزء دسته پرندگان وحشی قرار می گیرند. این پرنده از گوشت لذیذی نیز برخوردار است. اسید های آمینه کمیابی در گوشت این پرنده وجود دارد و منبع خوبی برای نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم بوده و غنی از ویتامین های گروه B است. مواد موجود در گوشت این پرنده برای بیماری هایی مثل آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و در بعضی اوقات ناراحتی های روانی، عقب افتادگی جسمی و بی خوابی داروی موثری است.

تخم بلدرچین در برابر تخم مرغ 5 برابر فسفر، 6 برابر ویتامین A و 7 برابر آهن دارد که در درمان کم خونی، سل، استرس زیاد، ناتوانی های جنسی و بعد از عمل های جراحی مثل زایمان مفید است.

چه نژادی از بلدرچین مناسب پرورش در ایران است 

بلدرچین نژاد های مختلفی دارد که این نژاد ها شامل نژاد بلدرچین معمولی، بلدرچین ژاپنی، بریتانیایی، سفید انگلیسی می باشد. همچنین نژاد سفید آمریکایی، بلدرچین سینه سفید هندی، پوشالی، نیوزلندی، بارانی، هارلکوئین، قهوه ای، آبی، آبی آسمانی از دیگر موارد آن محسوب می شود. در ایران دو نژاد از موارد ذکر شده بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. به عبارتی دیگر نژاد معمولی و ژاپنی بیش ترین نوعی است که در ایران به پرورش آن می پردازند. این دو نژاد برای تخم گذاری استفاده می شود. برای گوشتی کردن بلدرچین ها نژاد های سینه سفید هندی و سفید آمریکایی پیشنهاد می شود.

ملاحظات ورود به حرفه پرورش بلدرچین

برای آنکه در حرفه پرورش طیور موفق باشید ابتدا باید ویژگیهای پرنده موردنظر خود را به طور کامل دریابید. شناخت بلدرچین و کسب اطلاعاتی دریاره نژاد بلدرچین در این امر به شما کمک خواهد کرد. درنظرگیری نیازهای غذایی و دارویی این پرنده و تامین خوراک موردنیاز می تواند موردتوجه قرار گیرد. یکی از نکات مهم در تامین احتیاجات غذایی تهیه و تولید خوراک به وسیله ی دستگاه پرس پلت و آسیاب میکسر است. مورد دوم تامین تجهیزات و امکانات در سالنهای پرورش می باشد. 

شرکت ماکیان مکانیک البرز با سالها تجربه در زمینه تولید انوع ماشین آلات خط پلت از جمله ماشین آلات خوراک دام همراه شماست. خوراک مناسب و مرغوب به وسیله ی ماشین آلات با کیفیت تولید می شود. درنتیجه در انتخاب ماشین آلات خط تولید پلت دقت کافی را داشته باشید.

 

 

قبل
نحوه مخلوط کردن مواد اولیه در خوراک پلت
بعد
نقش آب در سلامت گاو و گوسفند

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp