یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

با کبک پرورشی بیشتر آشنا شویم

طیور

کبک پرورشی و اصول نگهداری از آن برای علاقمندان به حرفه پرورش طیور امری ضروری است. هر پرنده ای از دسته طیور ویژگیهایی خاص دارد که توجه به آن می تواند کسب و کار ایجاد کرده و موجب درآمدزایی شود.


با کبک پرورشی بیشتر آشنا شویم

پرورش کبک از مشاغل پردرآمد محسوب می شود. به شرط آنکه به اصول نگهداری و الزامات موردنیاز آن توجه کافی را داشته باشیم. برای آشنایی با مشخصات این نوع پرنده و نکاتی درباره ی کبک پرورشی با ادامه مقاله همراه باشید.

مشخصات ظاهری کبک

کبک پرنده ای زیبا و چابکی است که در اغلب در دسته ی پرندگان کوچنده قرار می گیرند. کبک گونه های مختلفی دارد و بهترین نوع آن را برای پرورش شناسایی می کنند. بین نوع نر و ماده آن از لحاظ ظاهری تفاوتی وجود ندارد. کبک از جمله پرندگانی است که زندگی در محیط آزاد زیستگاه اصلی اش را تشکیل می دهد. اما توانایی سازگاری با محیط های پرورشی نیز به وضوح در آن دیده می شود.   

امکانات موردنیاز پرورش کبک

محل نگهداری از کبک ها بسته به گونه های آن متفاوت است. فضای موردنیاز برای پرورش کبک گوشتی با محیط پرورش کبک تخمگذار فرق می کند. اما شرایط عمومی نیز وجود دارد که شامل نور کافی، تهویه مناسب و محیط بهداشتی می باشد. کف پوش سالن و تنظیم درجه شیب آن از جمله نکاتی است که باید بدان توجه نمود. اگر به تازگی وارد این حرفه کبک پرورشی شده اید به شما پیشنهاد می کنیم که از سالن های با مقیاس کوچکتر کار خود را آغاز کنید.

برنامه غذایی کبک

آیا می دانید که غذای کبک پرورشی چیست اگر پاسخ این سوال را نمی دانید با ما همراه باشید تا توضیحاتی در این زمینه ارائه کنیم. این پرنده از انواع میوه ها، دانه ها و حشرات تغذیه می کند اما بهترین خوراک برای آن خوراکی است که به وسیله ی دستگاه پرس پلت و آسیاب میکسر تهیه شده باشد.   

قبل
دستگاه پلت دان ویژه ی مرغداران
بعد
تفاوت خوراک پلت و خوراک سنتی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp