یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

نکاتی درباره ماهی کوی

آبزیان

ماهی کوی از نسل ماهی کپور است. ویژگیهای جالب این ماهی بسیاری از افراد را به نگهداری از آن ترغیب کرده است. کوی ماهی یک ماهی زینتی به حساب می آید که در آب های شیرین زندگی می کند.


نکاتی درباره ماهی کوی

تنوع رنگی بدن ماهی یکی از جذابیت های آن به شمار می رود. در این مقاله به برخی از نکات پیرامون ماهی کوی اشاره می کنیم.

مشخصات ظاهری کوی

همانطور که گفتیم این ماهی در آب های شیرین قادر به ادامه زندگی است. جثه ی تقریبا بزرگی دارد و بهتر است در آکواریوم های بزرگ یا حوض نگهداری شود. در حقیقت کوی ماهی ها به جهت اندازه ی ظاهری بدنشان نباید در آکواریوم های معمولی نگهداری شوند.

چگونه به کوی ماهیها غذا بدهیم

جالب است بدانید ماهی های کوی می توانند همچون یک نوزاد غذا بخورند. به این معنی که غذا دادن به این ماهی با شیشه شیر امکان پذیر است. اما می بایستی کمی تمرین کنید تا کوی نیز کم کم به این کار عادت کند. سر پستانک شیر به تناسب سن ماهی بزرگتر یا کوچکتر می شود. بهتر است بدانید خوراندن خوراک آبزیان به این نوع ماهی با قاشق نیز امکانپذیر است. یکی از مهمترین علایق غذایی آن میل به خوردن میوه ها است.

بهتر است بدانید خوراکی که مناسب ماهیان باشد به وسیله ی ماشین آلات پرس پلت و آسیاب میکسر تولید می شود.

محیط مناسب زندگی ماهیان کوی

فراهم نمودن محیطی دور از استرس و تنش برای ماهی کوی بسیار ضروری است. دمای محیط نگهداری ماهی باید در فصول مختلف کنترل شود. به گونه ای که در تمام فصول دمای ثابتی را تجربه کنند. اگر ماهی را در آکواریم نگه می دارید باید درپوشی نیز برایش درنظر بگیرید. چراکه احتمال پریدن ماهی به بیرون ممکن است.

نور محیط بر رنگ پوست ماهی تاثیر می گذارد بنابراین هموراه نور محیط را نیز تنظیم کنید. برای نوردهی از ترکیب نورهای رنگی (سفید و قرمز) استفاده کنید.

قبل
کاندیشنر دستگاه پرس پلت و فرآیند کاندیشنینگ
بعد
چه بیماری هایی باعث مرگ و میر طیور می شود؟

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp