یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

بهداشت دام و دامپروری

دام

بهداشت دام و مفاهیمی در رابطه با سالن های دامپروری دغدغه بسیاری از دامپروران است. چراکه رعایت این اصول لازمه ی داشتن گله ای سالم است.


بهداشت دام و دامپروری

هر امری که در رابطه با سلامتی گله دام ها باشد جزء اصول بهداشتی محسوب می شود. با رعایت دقیقتر و بهتر این اصول گله ای سالم و در نتیجه جامعه ای سالم داریم.

اهمیت رعایت اصول بهداشتی

همانطور که گفتیم حفظ سلامت دام تاثیر فراوانی بر پویایی گله دارد. بنابراین رشد طبیعی و استاندارد در میان دام ها می تواند افزایش تولید را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این رعایت اصول بهداشتی مانع بروز و گسترش بیماری شده و افرادی را که با پرورش دام در ارتباطند از خطر بیماری ایمن نگه می دارد. در نتیجه گوشت و فرآورده های دامی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به گونه ای مناسب به فروش می رسد. بنابراین صرفه اقتصادی خوبی را به همراه دارد.

چگونه محیطی بهداشتی را برای دام فراهم کنیم

بسترسازی و فراهم نمودن شرایط اولیه و ملزومات بهداشتی محیط پرورش دام باید به برخی نکات توجه داشته باشیم. از جمله این موارد ضدعفونی می باشد که فضا را از هرگونه آلودگی پاک می کند. استفاده از ظروف غذا و آب تمیز و بهداشتی نیز در این امر موثر است. ماشین آلات پرس پلت و آسیاب میکسر می توانند در زمینه بهداشت دام و تهیه خوراک سالم به شما کمک کنند. هرچه بیشتر محیط را از ورود حشرات موزی در امان نگه داریم انتقال بیماری ها نیز قابل کنترل تر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای جدا نمودن فضای داخلی و خارجی از توری استفاده کنید.

عوامل تهدیدکننده سلامت

اصولا بهداشت دام هموراه مورد تهدید قرار دارد و توسط عوامل زیستی، شیمیایی و فیزیکی مورد آسیب قرار می گیرد. انگل ها و ویروس ها از عوامل زیست شناختی به شمار می روند. این عوامل می توانند برای سیستم داخلی حیوان بسیار خطرناک باشد. تهیه خوراک مناسب به وسیله ی ماشین آلات خوراک دام می تواند تهدیدهای ناشی از خوراک بی کیفیت را به حداقل برساند.

رعایت اصول بهداشت دام در گله داری از ضروریات حوزه ی دامپروری است. بنابراین توصیه می کنیم اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب نموده و گله ی خود را به بهترین نحوه ممکن پرورش دهید.

قبل
مراقبت از گوساله تازه متولد شده
بعد
تولید دستگاه پلت سازی با تضمین قیمت و کیفیت

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp