یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

غذای سگ و بهترین نوع آن

دام

دغدغه تهیه غذای سگ برای آنان که از سگ نگهداری می کنند وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به موضوع تغذیه سگ ها بپردازیم. برخی سگها در زندگی ما انسانها دارای نقش و وظیفه ای هستند.


غذای سگ و بهترین نوع آن

ما نیز وظیفه داریم برنامه ی غذایی مناسبی را برایشان مشخص کنیم تا ضامن سلامتیشان باشد. اگر به نگهداری از این حیوان علاقمندید و یا به تناسب کار خود با این گونه حیوانات سرکار دارید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نقش سگ در زندگی ما

همانطور که گفتیم سگها برای آنکه به وظیفه ای که به عهدیشان گذاشته ایم به خوبی عمل کنند نیازمند مراقبت نیز می باشند. اطلاع از ویژگی های این حیوان و عواملی که در سلامتی آنها موثر است از نکاتی است که باید بدان توجه کنیم. به عبارت دیگر اگر برنامه خواب، عادات غذایی و ویژگی های رفتاری آن را بشناسیم می توانیم بهترین عملکرد را نیز از آن دریافت کنیم. به همین جهت است که بسیاری از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند به برنامه غذایی این حیوان بسیار اهمیت می دهند.

چه برنامه غذایی برای سگ مناسب است

بهتر است در این زمینه به تناسب نوع سگ و اینکه چه نقشی در زندگی ما دارد عمل کنیم. طبیعتا فعالیت برخی سگها همچون سگهایی که در ماموریت های پلیسی قرار دارند، بسیار حساس و دقیق است. بنابراین نمی توانیم به احتیاجات غذایی آنها بی تفاوت باشیم. بهترین نوع غذای سگ غذایی است که از منابع انرژی زا و مقوی تشکیل شده باشد. به طوری که تمامی احتیاجات غذایی اش را برآورده کرده و انرژی موردنیاز بدنش را تامین کند.

بهترین نوع خوراک سگ

شما می توانید هر غذایی به سگ خودتان بدهید اما بین غذایی که با میل و رغبت می خورد و غذایی که از سر گرسنگی خواهد خورد فرق بسیار است. به اصطلاح ما نباید هر آنچه را که به نظرمان خوب می رسد به سگمان بدهیم. ایجاد تعادل و توازن در مقدار هریک از مواد غذایی می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. بهتر است بدانید که بهترین غذایی که می توان به سگها داد، خوراک پلت است. این خوراک به وسیله ی ماشین آلات خوراک دام تهیه می شود. کیفیت این غذا به قدری بالاست که تمامی نیازهای غذایی سگ را برطرف می کند.

جمع بندی

برای نگهداری و مراقبت از سگها همچون هر حیوان دیگری باید ابتدا نسبت به نوع زندگیشان اطلاعاتی را به دست آوریم. خورد و خوراک سگ با حیوانات دیگر متفاوت است و برای سالم ماندن به برخی مواد غذایی بیشتر احتیاج پیدا می کند. غذای سگ یا همان خوراک پلت به وسیله ی دستگاه های پرس پلت و آسیاب میکسر تولید می شود.  بنابراین بهتر است از این نوع غذا استفاده کنید تا دیگر مشکلی از این بابت نداشته باشید.

قبل
نکاتی درباره فرغون دیجیتال که نمی دانستید
بعد
نکاتی درباره پرورش گاومیش

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp