یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

دستگاه خوراک دام و طیور

ماشین آلات خط تولید پلت

دستگاه خوراک دام و تجهیزات جانبی آن با توجه به نوع خوراک تولیدی تعیین می گردد. برای آنکه خوراک واحد پرورش دام و طیور را خودتان تولید کنید بهتر است این دستگاه را خریداری نمایید.


دستگاه خوراک دام و طیور

اگر با انواع دستگاه تولید خوراک دام و مباحث فنی آن آشنا نیستید با ما همراه باشید. ما در این مقاله شما را با این دستگاه و سایر تجهیزات موردنیاز آن آشنا می کنیم.

خوراک دام چیست؟

به جیره ی غذایی یا مواد غذایی که برای رشد و پرورش دام درنظر گرفته می شود خوراک دام می گویند. بهترین نوع خوراک برای انواع دام طیور و آبزیان خوراک پلت می باشد. برای تولید خوراک پلت نیازمند آنیم تا خط تولید پلت را راه اندازی کنیم. این نوع خوراک رضایت تمامی دامپروران و مرغداران را به خود جلب کرده است. برای آنکه خوراک را با کیفیت بالا و ارزان تهیه کنیم باید خودمان تولید کننده خوراک گله خود باشیم.

تجهیزات موردنیاز خوراک دام و طیور

همانطور که گفتیم خوراک پلت مرغوبترین نوع جیره ی غذایی دام و طیور است و به وسیله ی تجهیزات و ماشین آلات پلت تولید می شود. در واقع خط تولید پلت شامل ماشین آلات اصلی آسیاب میکسر و پلت می باشد. هریک از این دستگاه ها در خط تولید پلت نقشی دارند و با عملکرد درست هریک از اجزا محصول تولید می شود.

برای تهیه تجهیزات و دستگاه ها ابتدا باید ظرفیت واحدهای مرغداری یا دامپروری خود را مشخص کنید. به عبارت دیگر نیاز خوراک روزانه گله خود را تخمین زده و به تناسب آن تناژ دستگاه را مشخص نمایید. پس از آن با مشاوران فروش شرکت ماکیان مکانیک البرز تماس بگیرید و مشخصات سالن های پرورشی خود را توضیح دهید. شرکت ماکیان مکانیک البرز تولید کننده انواع دستگاه خوراک دام یا ماشین آلات خوراک دام به صورت تخصصی می باشد.

مزیت استفاده از تجهیزات پلت سازی

تولید خوراک دام به وسیله ی دستگاه خوراک دام دارای مزیت هایی منحصر بفرد است. برای آنکه به خوراک دام و طیور بهینه و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی دست یابید از دستگاه های پلت ساز کمک بگیرید. این نوع از دستگاه ها موجب بهینه سازی خوراک شده و مواد را از کپک زدن و آفت ها در امان نگه می دارد. از دیگر مزیت های دستگاه، کاربری متنوع آن است که در ادامه مطلب بدان اشاره می کنیم.

پلت ساز خوراک

پلت ساز کود

پلت ساز چوب

پلت ساز علوفه

بهتر است بدانید پلت خوراکی را با برخی افزودنی های مجاز و موردنیاز دام غنی سازی کرده و خوراک کامل تولید می شود. جیره غذایی که تمامی احتیاجات دام و طیور را برآورده نماید، بهترین نوع خوراک شناخته می شود.

سایر تجهیزات جانبی تولید خوراک دام و طیور

علاوه بر دستگاه های پرس پلت، آسیاب و میکسر برخی تجهیزات دیگر نیز موردنیاز می باشد. دانه های خوراکی برای جا به جایی و انتقال به دستگاه ها نیازمند وسیله ای به نام نوار نقاله هستند. از طرفی پلت تولیدی به دلیل آنکه دارای حرارت و رطوبت بالایی است در دستگاهی به نام سردکن قرار می گیرد. بدین وسیله حرارات و دمای آن کاهش می یابد.

جمع بندی

برای تولید خوراک به وسیله ی دستگاه خوراک دام می بایست به چند نکته توجه کنیم. یک مقدار خوراک موردنیاز، دو سرمایه و بودجه ای که برای خرید تجهیزات درنظر گرفته شده و سه تجهیزات جانبی خط تولید پلت. برای آنکه با بیشتر با دستگاه های خط تولید پلت آشنا شوید بهتر است با افراد متخصص مشورت کنید.

قبل
هاپر دیجیتال 600 کیلویی
بعد
پرنده ماهی خوار، سریعترین پرنده جهان

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp