یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

پرورش گربه و شرایط نگهداری در خانه

دام

امروزه برخی افراد به پرورش گربه و نگهداری از آن علاقمند اند و از این کار لذت می برند. علاقمندان به گربه ها این موجودات را جذاب و هیجان انگیز می شمارند.


پرورش گربه و شرایط نگهداری در خانه

اما همانطور که می دانید گربه سانان همچون سایر حیوانات شیوه ی زندگی خاصی دارند. اگر قصد دارید از گربه ها در خانه و محل زندگی خود مراقبت کنید باید به برخی نکات توجه داشته باشید.

باورهای انسانی درباره گربه ها

انسانها با شناختی که از خانواده گربه ها پیدا کرده اند، آنان را حیواناتی عاطفی و وفادار می شمارند. این در حالی است که گربه های خیابانی و وحشی نیز در زندگی روزمره به وفوردیده می شود. در هر صورت اگر حیوان از بدو تولد پرورش یابد و تربیت پیدا کند، می توان انتظار برخی رفتارهای موردانتظار را داشت. برخی افراد انتظارات دوستی و همنشینی با این حیوان را داشته و حس خوبی بدان دارند.

گربه ایرانی

اولین گربه های ایرانی در شمال شرق ایران و در محدوده ی خراسان یافت شد. مشخصات ظاهری گربه ایرانی با موهای بلند و پر پشت شناخته می شود. این حیوان پاهای کوتاه و چشم های درشتی هستند. برای نگهداری از انان در فضای خانه باید شرایط ویژه ای فراهم نمود. انتقال بیماری بین انسان و حیوان را نیز نباید از یاد برد. رنگ گربه های ایرانی معمولا ترکیبی رنگی با سفید هستند. خلق و خوی آرام و متین از جمله دیگر مشخصات آن است.

نگهداری گربه در خانه

نگهداری موجودات زنده در محیط خانه نیازمند الزاماتی است. چراکه انان با محیط زندگی انسانها تناسبی ندارد. بنابراین باید محیط را برای انان بهینه سازی کرد. پرورش گربه در خانه ممکن است به افراد اسیب پذیر همچون کودکان و وسایل منزل اسیب برساند. به همین جهت کمتر کسی هست که حیوانات را در خانه تنها بگذارد. در واقع این یک نوع ریسک به حساب می اید. به وسیله ی آسیاب میکسر، پرس پلت و ماشین آلات خوراک دام می توان غذای گربه را تولید نمود.

 

قبل
محل زندگی ماهی کپور و نکاتی درباره ان
بعد
با پرورش اردک بیشتر آشنا شویم

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp