یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

محل زندگی ماهی کپور و نکاتی درباره ان

آبزیان

برای آشنایی با محل زندگی ماهی کپور این مقاله را بخوانید. ماهیان در محیط های مختلفی رشد و زندگی می کنند. برای آنکه شرایط مناسب پرورش را برای انواع ماهیان فراهم کنیم، باید به برخی نکات توجهی ویژه داشته باشیم.


محل زندگی ماهی کپور و نکاتی درباره ان

داشتن اطلاعات درباره زیستگاه آبزیان نقش مهمی در پرورش گونه های مختلف دارد. از طرفی صیادان برای انکه صید موفقیت آمیزی داشته باشند شناسایی محل زندگی نوع خاصی از ماهیان در اولویت قرار دارد.

ماهی کپور و انواع آن

این نوع ماهی در دسته های فلس دار، چرمی و ... قرار می گیرند. هریک از گونه ها دارای شکل ظاهری خاصی می باشند که وجه تمایز آنها نیز به حساب می آید. وزن، طول عمر و فلس دار بودن یا نبودن از دیگر ویژگیهای است که در هر گونه متفاوت می باشد. کسب اطلاعات بیشتر درباره این نوع از آبزیان می تواند شما را در امر پرورش و نگهداری به موفقیت بالاتری برساند.  

محیط زندگی کپور ماهیان

برای فراهم آوردن بستر رشد و نگهداری از ماهیان کپور باید به برخی موارد محیطی توجه نمود. تنظیم درجه حرارت یکی از مهمترین عوامل فراهم نمودن محل زندگی ماهی کپور است. علاقه ماهی به محیط های گرم بیشتر از فضاهای سرد می باشد. علاوه بر این ماهیان کپور ترجیح می دهند در آبهای شیرین و در محلهای پوشیده از گیاه زندگی کنند.

یکی از موفقیت آمیزترین روشهای پرورش کپور ماهیان، نگهداری از تعداد زیاد بچه ماهی در فضایی کم و به صورت متراکم است. منطقه های گرمسیری کشور می توانند محیط های مناسبی جهت پرورش ماهیان باشند. برخی نیز امروزه از استخرهای آماده پرورش ماهی استفاده می کنند که هزینه های به نسبت پایینتری نیز دارد.

طعمه ماهی کپور شامل چه مواردی می شود

صیادان برای صید ماهی نیاز به طعمه مناسب دارند. خوراک آبزیان مسئله ای است که باید توجهی ویژه بدان داشته باشیم. خوراک پلت یکی از بهترین نوع خوراکی می باشد که به وسیله ی ماشین آلات خوراک دام و پرس پلت تولید می شود. منابع مغذی پروتئینی، کنجاله سویا و .. باید در برنامه غذایی قرار بگیرد تا رشد تضمین شده ای را به دنبال داشته باشد.

نتیجه گیری

اگر قصد ورود به حوزه ی پرورش آبزیان به خصوص ماهی کپور را دارید، بهتر است ابتدا با محل زندگی ماهی کپور آشنا شوید. آماده سازی محیط و سالن های پرورش یکی از گام های اساسی در این مسیر است. مشورت با اهل فن و افراد با تجربه را نیز از دست ندهید. خوراک مقرون به صرفه و اقتصادی نیز می تواند دوره رشد را کاهش داده و سرعت رشد را افزایش دهد. بدین ترتیب بازدهی کار نیز بهتر شده و مانع از بروز هزینه های جانبی اعم از بیماری و تلفات می شود.  

 

قبل
روشهای تولید غذای ماهی قزل آلا
بعد
دستگاه پلت علوفه

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp