یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

پرنده ماهی خوار، سریعترین پرنده جهان

طیور

امروز می خواهیم درباره گونه ای از پرنده ها که به صورت اجتماعی زندگی می کنند، یعنی پرنده ماهی خوار سخن بگوییم.


پرنده ماهی خوار، سریعترین پرنده جهان

 مرغ ماهی خوار سریعترین پرنده درمیان پرندگان می باشد، ولی اغلب مردم آنها را با توجه به علاقه زیادشان به صید ماهی میشناسند.

 ویژگی ها و خصوصیات مرغان ماهی خوار

پرندگان ماهی خوار نیز انواعی دارند. در سده اخیر بر روی حدود 38 میلیون پرنده شناسایی شده، تحقیقات مختلفی انجام شده است. طی تحقیقات انجام گرفته، یکی از قدیمی ترین انواع مرغان ماهی خوار که در مناطق بریتانیا ساکن است، عنوان سریعترین پرنده جهان را به خود اختصاص داده است. پرنده ماهی خوار از قدیمی ترین پرندگان جهان به شمار می رود. شایان ذکر است که مرغان ماهی خوار و حواصیل ها به دو گروه مختلف از پرندگان تعلق دارند، اما شباهت زیادی به یکدیگر دارند. پرنده ماهی خوار عموما منقار ها و گردن های بلند دارد و روی پاهای بلندش می ایستد. از تفاوت های دو گونه مرغ ماهی خوار و حواصیلها می توان به شیوه صید ماهی آنها اشاره کرد. حواصیلها به داخل آب می روند و در انتظار حیوانات و ماهی هایی می شوند که از مسیر آنها می گذرند. اما مرغان ماهیخوار علاوه بر آن، منقار خود را برای جستجو غذا برروی زمین بکار می گیرند.

 نوع تغذیه مرغان ماهیخوار

گفتنی است که مرغان ماهی خوار بیشتر اوقات گروهی به صید ماهی می پردازند. آن ها این کار را به دو شکل انجام می دهند. آنها یا به صورت U شکل و یا به صورت خطی در می آیند و با تکان دادن بالهای خود روی سطح آب، ماهی ها را به قسمت های کم عمق هدایت می کنند. سپس زمانیکه ماهی ها در قسمت کم عمق جمع شوند، پرنده ماهی خوار به راحتی آنها را بیرون می کشد. با این وجود تفاوت هایی جزئی در شیوه صید ماهی، میان گونه های مختلف مرغ ماهی خوار دیده می شود. تفاوت هایی در شیوه شیرجه رفتن به سمت ماهی و یا ذخیره کردن ماهی در غبغبشان و... .

محل زندگی و شیوه لانه سازی مرغان ماهی خوار

این پرندگان در بسیاری از مناطق ساحلی، رودخانه و دریاچه ها سکونت میابند. همان طور که اشاره شد، پرندگان ماهی خوار، موجوداتی اجتماعی اند و اغلب به صورت گروهی و در یک صف سفر می کنند. لک لک ها و فلامینگو ها نیز از خانواده پرنده ماهی خوار اند. روش لانه سازی فلامینگو و لک لک ها عادی و طبیعی می باشد. لک لک های سفید لانه شان را از شاخ و برگ درختان می سازند. آنها در صورت یافتن جایی مسلح، مانند سطح شاخه های بلند، لانه شان را می سازند.

فلامینگو ها در جایی که گل بسیار باشد، زندگی می کند زیرا که تنها ماده لانه سازی آنها گل می باشد. فلامینگو گل را به صورت پرچین درمی آورد و روی ان تخم گذاری می کند. فلامینگو ها به این خاطر گل ها را برمی گزینند که گرمای داغ به تخم آنها آسیب وارد می کند. اما اگر تخم در گل باشد، گرما باعث تبخیر رطوبت گل شده و تخم ها را خنک نگه می دارد.

جمع بندی

پرنده ماهی خوار دسته ای از پرندگان را شامل می شود که گونه آن هر یک شیوه خاص خود را در صید ماهی، غذا دهی به فرزندانشان، لانه سازی و...  دارند. هر گونه آنها به صورت اجتماعی و گروهی با هم زندگی می کنند. از نظر ظاهری نیز از اغلب پرندگان متمایز اند زیرا که منقار و پاهایشان به شکل قابل توجهی، بزرگتر از دیگر پرندگان است و هنوز راز های پنهان زیادی درباره سبک زندگی شان وجود دارد. بهتر است بدانید ماشین آلات خوراک دام، آسیاب میکسر و پرس پلت بهترین خوراک پرندگان را تولیید می کنند.

 

قبل
نحوه تغذیه ماهی های درون آکواریوم
بعد
ترفند های نگهداری دام سبک

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp