یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

نکاتی درباره فرغون دیجیتال که نمی دانستید

ماشین آلات خط تولید پلت

در این مقاله می خواهیم نکات ارزنده ای در رابطه با فرغون دیجیتال و مشخصات آن در اختیارتان بگذاریم. امروزه، پیشرفت صنعت دامپروری، کشاورزی و صنایع وابسته به آنها بر کسی پوشیده نیست.


نکاتی درباره فرغون دیجیتال که نمی دانستید

از طرفی تهیه و تولید خوراک دام هادر صنعت دامداری، اصلی ترین و برجسته ترین فعالیت در این عرصه می باشد. در صنعت کشاورزی نیز انتقال محصولات در مسیرها و اندازه های گوناگون، مسئله مهمی است. باسکول های صنعتی، تجهیزاتی اند که برای مرتفع ساختن این نیاز ها در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند.

تعریف فرغون های دیجیتال

فرغون دیجیتال، زیر مجموعه باسکول های صنعتی می باشد. این دستگاه ها به منظور انتقال و توزیع خوراک دام ها و یا دیگر مواد در انواع مراکز پرورش دام و مرغداری ها بکارگرفته میشوند.

امروزه فرغون ها را با لودسل ها و نمایشگرهای دیجیتالی تجهیز می کنند، تا در مرغداری ها و دیگر مراکز پرورش دهنده راندمان بالاتری داشته باشند. برجسته ترین مزیت این فرغون ها نسبت به فرقون های سنتی، نمایش جرم بار در طول جابجایی می باشد.

کاربرد های فرقون های دیجیتال

در امر تهیه خوراک، مخصوصا برای مرغداری ها و دامداری ها ، می توان با استفاده از فرغون های دیجیتال انواع مختلفی از مواد( مثلا دانه ها) را وزن کرده و انها را با یکدیگر ترکیب نمود. با استفاده از فرغون های دیجیتال، راحت تر و آسان تر می توان بار موردنظر را انتقال داد.

انواع فرقون دیجیتال

فرغون های دیجیتال براساس کمینه و بیشینه جرم قابل اندازه گیری، حجمی که اشغال می کند، دقت اندازه گیری اش و دیگر مبناها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. رایجترین انواع فرغون های دیجیتال به شرح زیر است:

- فرغون های دیجیتال 2 چرخ و 4 چرخ

- فرغون های دیجیتال بنایی و باسکولی

- فرغون های دیجیتال 250 کیلویی، 200 تا 500 کیلویی و 600 کیلویی

چه مراکزی از فرغون های دیجیتال استفاده می کنند؟

توجه داشته باشید که این فرغون ها بیشتر در صنعت دامداری و مرغداری بکار گرفته می شوند. در این دو صنعت، فرغون ها به طور تخصصی تر به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. به علاوه از فرغون دیجیتال در واحد های زیر استفاده می شود:

- پرورشگاه ها و مزارع ماهی

- مراکز پرورش پرندگان

- کارخانجات و مراکز وابسته به خوراک دام و طیور(از قبیل مراکز پخش خورک دام و...)

- پرورشگاه های گوسفندان

اجزای تشکیل دهنده فرغون های دیجیتال

اجزای اصلی تشکیل دهنده فرغون های دیجیتال، به شرح زیر میباشد:

- بدنه اصلی یا همان پلتفرم دستگاه

- لودسل: در فرغان های دیجیتال معمولا از یک لودسل استفاده می شود. لودسل ها سنسور وزن اند و اطلاعات وزنی بار را به نمایشگر منتقل می کنند.

- نمایشگر: نمایشگر ها به طور مستمر وزن بار را به اپراتور ارائه می دهند.

جمع بندی

در بازار ایران، برند های مختلفی در زمینه فروش فرغون دیجیتال فعالیت دارند و انواع فرغون ها را عرضه میکنند. توصیه می شود قبل از انتخاب نوع فرغان دیجیتال و برند آن، از مشاورین خبره در این زمینه مشورت بگیرید. جهت راهنمایی بیشتر درباره ماشین آلات خوراک دام، آسیاب میکسر و پرس پلت با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

قبل
نقش مواد معدنی و ویتامین ها در بدن دام
بعد
معرفی بهترین نژاد های گوسفند در ایران

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp