یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

درباره خرید و فروش دستگاه پلت چه میدانید؟

ماشین آلات خط تولید پلت

یکی از دغدغه های صنعت پرورش دام و طیور، خرید و فروش دستگاه پلت، آسیاب میکسر و دیگر تجهیزات لازم برای تهیه خوراک می باشد.


درباره خرید و فروش دستگاه پلت چه میدانید؟

از طرفی علاوه بر قیمت، تجهیزات جانبی و کیفیت مطلوب دستگاه ها برای خریداران مهم است. در همین راستا می خواهیم اطلاعات مفیدی در رابطه با دستگاه پلت در اختیارتان بگذاریم.

انواع دستگاه های پلت

از دیدگاه سازندگان دستگاه های پلت، خریداران دستگاه های پرس پلت یا مراکز پرورشی صنعتی اند و یا پرورش گاه های کوچک اند. بر اساس همین مبنا، دستگاه های پلت به دو دسته دستگاه پلت بزرگ و صنعتی و دستگاه های پلت کوچک تقسیم می شوند. در ادامه مشخصات هر یک را بررسی خواهیم کرد:

دستگاه پلت کوچک

این دستگاه ها بر اساس شرایط و ظرفیت های واحد های پرورشی کوچک طراحی و تولید می شوند. دستگاه های پلت کوچک در ابعاد کوچک تری طراحی می شوند تا حجم زیادی را اشغال را نکنند. از طرف دیگر سعی می شود که کمترین وزن ممکن را داشته باشند تا راحت تر بتوان آنها را جابجا کرد. به علاوه جنبه های اقتصادی برای این دستگاه ها در نظر گرفته می شود تا خریداران هزینه های اولیه کمتری برای تهیه انها بپردازند، به همین خاطر خرید و فروش دستگاه پلت کوچک بیشتر است. از نظر مصرف انرژی نیز بسیار کم مصرف اند. توجه داشته باشید که به همان اندازه که دستگاه کوچک، سبک و کم مصرف طراحی می شود، ظرفیت تولید کمتری نیز دارد.

دستگاه پلت بزرگ

مراکز پرورشی صنعتی به دستگاه هایی با ظرفیت تولید بالا نیاز دارند. دستگاه های پلت ساز صنعتی توانایی تولید حجم بالایی خوراک پلت شده را دارا هستند بطوریکه در هر ساعت می توانند چند تن خوراک پلت شده تولید کنند. ابعاد این دستگاه ها بزرگ است و وزن بالایی دارند، همین باعث می شود که حمل و نقل انها به سادگی میسر نباشد. از سوی دیگر قیمت فروش دستگاه پلت ساز صنعتی بیشتر از دستگاه های پلت ساز کوچک می باشد و مصرف برق بالاتری دارند.

کدام نوع دستگاه پلت را خریداری کنیم؟

در خرید و فروش دستگاه پلت ساز، باید بدانید که به چه ظرفیت تولیدی نیازمندید. دستگاه های پرس پلت باید در مکان هایی مسقف نگهداری شوند، اگر جای محدودی برای نگهداری ندارید توصیه می شود از دستگاه های پلت ساز کوچک استفاده کنید. برخی پرورش دهندگان به دلیل شرایط محیطی، نیاز به جابجایی دستگاه ها از چند پلت ساز کوچک به جای یک دستگاه پلت ساز بزرگ استفاده میکنند. به علاوه، درصد قابل توجهی از پلت ها بعد از تولید، به دلیل جابجایی و دیگر عوامل تخریب می شوند، به همین دلیل برای مراکز وسیع تر بهتر است که از چند پلت ساز کوچک استفاده شود.

جمع بندی

با توجه به متنوع بودن این دستگاه، قبل از خرید و فروش دستگاه پلت باید به اندازه کافی با انواع و مشخصات آنها و نیاز های خود آشنا بود. در این زمینه می توانید از مشاورین خبره ما به صورت شبانه روزی مشورت بگیرید. همچنین ماشین آلات خوراک دام و آسیاب میکسر نیز از جمله دستگاه های خط تولید می باشد.

 

قبل
درمان اسهال گوساله تازه متولد شده
بعد
آشنایی با ماهی تن

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp