یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

خوراک ماهی و نکاتی درباره اکسترودر

آبزیان

پردازش اکستروژن در مراحل اولیه عمدتاً در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گرفت. از دهه نوزدهم، آمریکا استفاده از این فناوری را برای زمینه پردازش خوراک، به ویژه برای پردازش مواد غذایی حیوان خانگی و پیش آماده سازی مواد خوراکی، آغاز کرده بود.


خوراک ماهی و نکاتی درباره اکسترودر

 قیمت دستگاه اکسترودر غذای ماهی بر اساس قابلیتهای آن متغییر است. شما میتوانید این دستگاه را با قیمتی مناسب از فروشگاه ما تهیه نمایید.

امروزه این وسیله سریعترین تکنیک در حال توسعه صنعت فرآوری خوراک در جهان است. این فرآیند در هر حوزه صنعت مواد غذایی و به طور گسترده برای غذاهای حیوانات اهلی خشک استفاده می شود. برخی از برنامهها برای خوراک دام و خوراک ماهی به کار میروند.

با توسعه بی‌وقفه فن‌آوری و افزایش مداوم سطح زندگی مردم، رشد آبزی پروری باید از اصل تولید غذای سبز بدون آلودگی پیروی کند. همچنین آبزی پروری باید توجه چشمگیر و مطالعه گستردهای در مورد فناوری تولید خوراک آبزیان داشته باشد. اتخاذ فرایند اکستروژن برای تهیه خوراک ماهی ابزاری برای اطمینان از تولید محصولات آبزی با کیفیت بالا و ایمن برای سلامتی انسان است.

نکاتی هنگام کار با اکسترودر

بیشتر به ایمنی توجه کنید. هنگام کار با دستگاه، از ورود خوراک خودداری کنید. برای افزودن مواد اولیه خوراک ماهی، باید از چوب به جای دست استفاده کنید. این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که مواد اولیه، باید قبل از کار دستگاه اضافه شود. همچنین هنگام مسدود شدن، لطفاً اکسترودر را فوراً خاموش کنید.

به یاد داشته باشید که میزان کشش سفتی کمربند را بررسی کرده و از کاهش ظرفیت ناشی از لغزش کمربند پرهیز کنید. به طور مرتب دستگاه را روغنکاری نمایید.

مزیت خوراک ماهی اکسترود شده

مزیت اصلی خوراک ماهی از طریق فرآیند اکستروژن، بهبود کیفیت بهداشتی و تهیه علوفه بی‌خطر برای ماهیها و سایر آبزیان است. علاوه بر این، برخی دیگر از مزایای بارز خوراک آبزی اکسترود شده وجود دارد:

ضریب استفاده هضم بالا

در فرآیند اکسترود کردن، گرما، بخار، فشار و سایر اقدامات مکانیکی می‌تواند درجه چسباندن نشاسته را ارتقاء دهد. برخی مواد هضم شده را آزاد میکند که این به نفع هضم و جذب آبزیان است.

آلودگی اندک محیط زیست

خوراک ماهی اکسترود شده باعث کاهش محلول و رسوب تغذیه خوراک و سپس کاهش تلفات و ضایعات میشود و آلودگی آب را کاهش می‌دهد.

مدیریت مناسب تغذیه

خوراک ماهی اکسترود شده می‌تواند برای مدت طولانی روی آب شناور شود. این کار باعث می شود مصرف ماهی را راحت تر رعایت کنید تا بتوانید مقدار تغذیه را به موقع تنظیم کنید و رشد و سلامتی ماهی را تنظیم کنید.

علاوه بر این، با اکسترود کردن خوراک می‌توانید مدت نگهداری طولانی تر و آسان تری داشته باشید. خوراک پلت ماهی از طریق فرآیند اکستروژن، شامل انواع شناور، در حال غرق شدن و انواع آهسته غرق شدن است. این فرآیند می‌تواند خواسته‌های مختلف حیوانات آبزی با عادتهای مختلف بلع را برآورده کند. در کل، خوراک ماهی اکسترود شده محبوبیت زیادی در مزارع ماهی و سایر صنعت آبزی پروری در سراسر جهان دارد. ماشین آلات خوراک دام، پرس پلت و آسیاب میکسر را با نظر کارشناسان با تجربه تهیه کنید.

جمع بندی

کیفیت خوراک ماهی را می‌توان تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله مواد تشکیل دهنده، فرمولاسیون رژیم غذایی و فرآوری دانست. یک قاعده خوب، ضریب کیفیت پلت (PQF) است که هر ماده غذایی دارای آن است. PQF نمره ای از 0 تا 10 دارد که در آن 0 کیفیت پایین و 10 کیفیت خوب پلت را پیش بینی می‌کند. بر اساس تجربه می‌دانیم که نشاسته و ژلاتینه شدن آن مهمترین عامل برای دستیابی به کیفیت پلت مورد نظر است. با این حال، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که تأثیر مثبت پروتئین بر کیفیت پلت ماهی نسبت به نشاسته بسیار مهم است.

قبل
آشنایی با ماهی اسکار
بعد
ماهی تیلاپیا و ارزش غذایی آن

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp