یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

خرید فرغون با بهترین قیمت و کیفیت

ماشین آلات خط تولید پلت

امروز می خواهیم اطلاعاتی جامع و مفید در رابطه با انواع فرغون، خرید فرغون و جوانب مختلف آن در اختیارتان بگذاریم.


خرید فرغون با بهترین قیمت و کیفیت

فرغون های موجود در بازار های عرضه کننده این محصول را می توان به دو دسته فرغون های معمولی، فرغون های باسکول دار تقسیم کرد.

فرغون های معمولی

فرغون های معمولی از یک اتاق یا جعبه، شاسی، واشر ها و میلگرد ها، سردسته، میله محور و چرخ کامل تشکیل می شود. در ادامه هر کدام از قطعات نام برده را مختصرا بررسی می نماییم:

- اتاق فرغون: بیشتر بدنه یک فرغون را جعبه و شاسی آن تشکیل میدهد. در نتیجه بالا بودن کیفیت آنها بسیار مهم است. یکی دیگر از وِزگی های مهم اتاق ها، طرفیت آنها است. اتاق ها دو نوع رایج دارند، اتاق های جوشی و اتاق های پرسی. اتاق های پرسی یک تکه می باشند. اتاق های پرسی را می توان هم از طریق چوش و هم از طریق پیچ و مهره به شاسی متصل کرد. در حین خرید فرغون ها توجه داشته باشید که ضخامت جعبه های پرسی از 0.7 میلی متر تا 1 میلی متر متغیر است. نوع دیگر اتاق ها به گونه ای است که دیواره های اتاق را به هم جوش می دهند، به همین خاطر به آنها اتاق های جوشی می گویند. این نوع اتاق ها رایج تر می باشد و در بازار، اصطلاحا به آن سینی فرغون میگویند.

- شاسی فرغون: منظور از شاسی فرغون، لوله هایی است که اسکلت فرغون را تشکیل می دهند و اجزای مختلف فوغون بر روی شاسی آن سوار می شود. شاسی های رایج در ایران نیز شاسی های پروفیلی و یا لوله ای می باشد. در خرید فرغون مطلع باشید که شاسی های پروفیلی نسبت به نوع لوله ای مقاوم تر و کمی سنگین تر است.

- واشر ها و میلگرد ها، اجزائی اند که برای افزایش استحکام و توانایی فرغون بکار برد میشوند.

- میله محور یا همان شفت لاستیک را به شاسی متصل می کند.

- چرخ کامل: منظور از چرخ کامل مجموعه رینگ، بلبرینگ ها، تیوب و تایر می باشد. هر کدام از این اجزا انواع مختلفی دارند.

- سر دسته فرغون: سردسته، همان قطعه ای است که فردی که با فرغون کار مکیند آن را در دست میگیرد. سر دسته ها بر اساس جنس شان در دو نوع پلاستیکی و لاستیکی عرضه می شوند. سر دسته های لاستیکی بهتر از نوع پلاستیکی آن اند.

فرغون های باسکول دار

فرغون های باسکول دار از رایج ترین انواع باسکول های صنعتی به شمار می روند. این نوع فرغون ها به لود سل و نمایشگر مجهز اند و به هدف توزین استفاده می شوند. کارایی این فرغون ها در مکان هایی همچون انبار های غله بسیار ملموس می باشد. اصلی ترین برتری این مدل فرغون ها نسبت به فرغون های معمولی، نمایش دادن جرم بار داخل باسکول شان به صورت لحظه ای می باشد. قیمت خرید فرغون های دیجیتال از فرغون های معمولی بیشتر است.

قطعات فرغون های دیجیتال

- بدنه اصلی: منظور از بدنه اصلی یا پلتفرم دستگاه، همان شاسی و اسکلت به همراه شافت و پیچ و مهره ها می باشد.

- چرخ ها: این بخش شامل رینگ و بلبرینگ و تیوب و تایر می شود.

- لودسل: منظور از لودسل، سنسور وزن می باشد که اطلاعات را به نمایشگر ارائه می دهد.

- نمایشگر (دیجیتال): نمایشگر ها که اغلب دیجیتال اند، به شکل دائمی میزان جرم داخل باسکول را به اپراتور ارائه می دهند.

جمع بندی

در خرید فرغون علاوه بر نکات بالا، ضروری است تا به نکات فنی دیگر نیز توجه داشته باشید. از جمله نوع تایر فرغون که بسته به محیطی که در آن قرار دارد، تایین می شود.

 

 

 

 

قبل
دستگاه پلت ساز ارزان و با قیمت مناسب
بعد
بهترین دستگاه پلت ساز تهران

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp