یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

انواع پرنده شکاری

طیور


انواع پرنده شکاری

انواع پرنده شکاری که علاوه بر زیبایی و شکوه منحصر به فرد، با حس بینایی قوی و چنگال های قدرتمند خود، از راه شکار دیگر حیوانات زنده و گاهی لاش ها تغذیه می کنند. اکنون به ذکر چند نوع از این دسته پرندگان می پردازیم.

انواعی از شناخته ترین شکارچیان

_شاهین: پرندگانی روزگرد با جثه کوچک تا متوسط، چشمانی بزرگ، بالهایی کشیده و منقاری کوچک اما دندانه دار و قوی هستند. شاهین ها در 2تا3 سالگی به بلوغ می رسند و هربار 3 الی 4 تخم میگذارند. از لانه های پرندگان دیگر استفاده میکنند یا در شکاف درختان و سر صخره ها تخمگذاری میکنند و 8 تا 10 عمر می کنند.سال غلب از پرندگان کوچک تر و گاهی از پستانداران کوچک مانند خفاش و خرگوش و خزندگان تغذیه می کنند.

_عقاب ها: از شناخته ترین انواع پرنده شکاری بشمار می روند که عمدتا شکارچی موجودات زنده می باشند. دارای بال هایی بلند و پهن، بینایی قوی و پاهایی بزرگ و قدرتمند که به ناخن های تیز ختم میشود. گاهی اوقات با کرکس ها اشتباه میشوند اما برخلاف آنها سری پوشیده از پر و فاصله انتهای دوبال از هم بیشتر است. تک همسر هستند و لانه خود را در نقاط دور از دسترس و در فراز کوها بنا می کنند و هرسال از همان آشیانه استفاده می کنند.

_کرکس ها: جثه ای بسیار بزرگ دارند و جز انواع پرندگان شکاری لاشخور قرار می گیرند که در هنگام استراحت و تغذیه دسته جمعی دیده می شوند. تاس بودن سر کرکس ها نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن آنها دارد بطوریکه در سرما سر خود را در بدن فرو برده و در گرما گردن خود را باز می کنند. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این پرنده سیستم گوارشی آنها می باشد که در برابر بیماری هایی مانند طاعون، وبا و سیاه زخم مقاومت می کند. دال سیاه گونه ای از این دسته می باشد که به عنوان بزرگ ترین انواع پرنده شکاری شناخته می شود.

_سنقرها: این دسته اغلب در علفزارها و نواحی باتلاقی زندگی می کنند. دارای جثه ای بزرگ اما لاغر و پاهایی نازک و بلند که در ارتفاعات کم پرواز میکنند. حرکات چرخشی و دایروی این در هنگام جفت گیری سبب جلب توجه جفت می شود. نر و ماده این دسته همشکل نیس و ماده جثه بزرگ تری دارد.

_کورکورها: بال هایی دراز و دم دو شاخه این پرندگان منجر به تمایز آنها از دیگر انواع پرنده شکارچی شده است. نر و ماده این گونه همشکل هستند و روی درخت ها آشیانه می سازند و بیشتر از لاشه حیوانات تغذیه می کنند. کورکور سیاه، حنایی و بال سیاه از دیگر انواع این گونه می باشند.

قوش ها: شکارچیان چابکی هستند اما سرعت آنها به شاهین نمی رسد. توانایی شکار پرندگان در حال پرواز را دارند و از پستانداران و خزندگان کوچک هم تغذیه می کنند. پنجه های تیز و قوی ای دارند و مانند عقاب ها در ارتفاعات زندگی می کنند.

جمع بندی

علاوه بر اینکه از انواع پرنده شکارچی بیشتر به عنوان کمک به شکارچیان پرورش داده می شوند ولی از آنها در موارد زینتی و استفاده از پر و نوکشان می توان استفاده کرد. هر چند که استفاده از پرندگان به عنوان ابزار های زینتی کار پسندیده ای نمی باشد. بهتر است بدانید که ماشین آلات خوراک دام، پرس پلت و آسیاب میکسر خوراک پلت تولید می کنند.

 

قبل
دستگاه پلت خوراک ماهی (قدرتمند)
بعد
نحوه پرورش میگو آبزی با خواص فراوان

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp