یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

غذای ماهی قزل آلا و مزیتهای آن

آبزیان


غذای ماهی قزل آلا و مزیتهای آن


با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده در زمینه غذای ماهی قزل آلا سه نوع غذا می توان در نظر گرفت غذای تر،مرطوب، خشک. غذای تر، این نوع غذا ۴۵ تا ۷۵ درصد رطوبت دارد. روزانه به صورت چرخ کرده یا نکرده به مصرف ماهی می رسد.

انواع غذای ماهی

درجه حرارت و اندازه ماهی در مقدار غذای تر تاثیر گذار است. غذای مرطوب به صورت دست ساز تولید می شود با 30 درصد مرطوبیت. این غذا معمولاً به صورت چرخ کرده به مصرف ماهی می رسد. غذای خشک یا همان کنسانتره پلت که از همه لحاظ دارای گروه های غذایی است در همه مراحل زندگی و جیرهای ماهی قزل آلا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای غذای خشک یا همان پلت

به صورت حبه ایی می‌باشد. خوراک پلت زیر نظر کارشناس تغذیه تولید شده کارخانجات می باشد. در دمای بالا تولید شده بنابراین بهداشتی تر است. ذرات به‌خوبی آسیاب و میکس شدند. ضریب تبدیل خوراک پلت مناسب است و در نتیجه استخر را کمتر آلوده میکند. سایز و اندازه پلت با دهان ماهی ها متناسب است. بسته بندی آنها مناسب و بهداشتی بوده نگهداری آن آسان است.

مواد اولیه خوراک ماهی قزل‌آلا

معدنی مورد نیاز غذای ماهی قزل‌آلا از دو منشا تامین می شود. منشاء گیاهی و منشاء حیوانی برای منشا گیاهی میتوان به آرد سویا، ارد ذرت، آرد گندم، مخمر آبجو، کنجاله ها و.... اشاره کرد. مواردی  که می‌توان برای منشاء حیوانی نام برد شامل پودر استخوان، پودر ماهی، روغن ماهی و....

تعداد دفعات غذادهی به ماهیان

 غذای ماهی قزل‌آلا و مقدار خوراک مصرفی ماهی قزل آلا دارای اهمیت بالایی می باشد. یکی از عواملی که در پرورش ماهی قزل آلا اهمیت خاصی دارد تعداد دفعات غذا دهی می باشد. تعداد دفعات غذا دهی به عواملی مثل اندازه، وزن ماهی و درجه حرارت آب بستگی دارد. جدول راهنمای غذایی مصرفی ماهی در کارخانجات علاوه بر این عوامل با توجه به کیفیت غذا نیز تهیه می‌شود.

در چند هفته اول پرورش تعداد دفعات غذا دهی بیشترین مقدار خود را دارد. اما هر چه به مرحله رشد نهایی و آماده فروش ماهی نزدیکتر می شویم تعداد دفعات کاهش می یابد .تعداد دفعات غذادهی در اوایل پرورش تاثیر بسزایی در بقا و ماندگاری و همچنین رشد ماهی دارد. اولین وعده غذایی ماهی بهتر است در زمان روشن شدن هوا و آخرین وعده در زمان تاریک شدن هوا باشد.

جمع بندی

غذادهی ماهی ها از جمله غذای ماهی قزل‌آلا کار سخت و پیچیده نیست. اما نیاز به دقت و توجه فراوان دارد. در واقع دو روش برای غذا دهی ماهی قزل آلا پیشنهاد شده است که عبارتند از، غذا دهی با دست و غذا دهی با دستگاه اتوماتیک. دستگاه های موردنیاز برای تامین خوراک پلت شامل آسیاب میکسر، پرس پلت می باشد. این دستگاه ها جزو ماشین آلات خوراک دام نیز قرار می گیرند. 

 

 

قبل
میکسر صنعتی خوراک دام و مراحل ساخت آن
بعد
قیمت دستگاه اکسترودر

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp