یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

انواع قیمت دای دستگاه پلت ساز

ماشین آلات خط تولید پلت


انواع قیمت دای دستگاه پلت ساز

بسیاری از صاحبان دستگاه پلت، از قیمت دای دستگاه پلت اطلاعی ندارند. دستگاه پلت از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر کار می کنند. در ادامه به معرفی قطعه دای و قیمت آن در بازار می پردازیم.

دای چیست؟

همانطور که گفته شد دای قطعه ای با ارزش در دستگاه پلت ساز می باشد. این قطعه قابل تعویض بوده و می توان آن را پس از مدتی عوض کرد. به وسیله ی این قطعه می توان سایز دانه های پلت تولید شده را تعیین نمود. دای ها در دو نوع تخت و حلقوی در بازار خرید و فروش می شوند. علاوه بر شکل ظاهری آن در ابعاد متنوعی نیز طراحی و تولید می شود.

انتخاب نوع دای و میزان کیفیت و کارایی آن تاثیر فراوانی بر فرآیند پلت سازی دارد. یکی از عوامل موثر بر قیمت دای دستگاه پلت جنس قطعه و کیفیت آن می باشد. اگر قصد خرید و جایگزینی این قطعه را دارید به مشخصات فنی دستگاه پرس پلت توجه کنید.

چه عواملی بر کیفیت دای تاثیرگذار است؟

مهمترین عواملی که بر کیفیت دای و در نتیجه قیمت دای دستگاه پلت تاثیر می گذارد شامل جنس بکار رفته و مواد تشکیل دهنده دای می شود. در ساخت این قطعه از آلیاژها و مواد گوناگونی بهره گرفته می شود. در ادامه به بررسی بیشتر آن می پردازیم.

آلیاژهای بکاررفته

فولاد، استیل-آلومینیوم و x46Cr13 از مهمترین آلیاژهای استفاده شده در طراحی قطعه موردنظر می باشد. فولاد به کار رفته در این قطعه از نوع تقویت شده می باشد. آلیاژ نوع x46Cr13 نیز مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد و تنها توسط چند شرکت محدود طراحی می شود.

رولر نیز از دیگر قطعات دستگاه پلت زن است و کیفیت آن نیز بر قیمت دای دستگاه پلت تاثیرگذار است. دای و رولر دستگاه پرس پلت در ارتباط با یکدیگر کار می کنند. به همین دلیل باید سازگاری قابل قبولی بین ویژگی های فنی هر دو وجود داشته باشند. بدین وسیله سرعت عملکرد بالا رفته و قطعات کمتر دچار ساییدگی می شوند.

منافذ دای

انواع منافذ دای با استانداردهای فنی به چهار دسته تقسیم می شود. تنوع دسته بندی بر حسب برجستگی ها و سایز منافذ موجود روی قطعه می باشد. برخی خصوصیات قطعه دای را می توان داخل ساختار آن مشاهده نمود. نوع نرمال, عمیق و صاف سه خصوصیت متفاوت داخلی منافذ دای است. در نظرگیری این موضوع نیز می تواند بر موضوع قیمت دای دستگاه پلت تاثیر گذار باشد.

عمر مفید 

هر وسیله ای به مدت مشخصی کارایی لازم را دارد و دای نیز از این امر مستثنی نیست. نوع خوراک تولیدی برای انواع دام طیور و آبزیان و تاثیر آن بر عمر قطعات داخلی بدیهست. به طور مثال فرمولاسیونی که در مواد اولیه خوراک طیور وجود دارد آسیب کمتری به دای می زند. در حالیکه دای دستگاه پلتی که جهت تولید خوراک دام بکار گرفته می شود از عمر کمتری برخوردار است.

جمع بندی

همانطور که در این مقاله نیز بدان اشاره شد قیمت دای دستگاه پلت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. ما می توانیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

قبل
نکاتی درباره میگو دریایی که نمی دانستید
بعد
نکات مهم در پرواربندی گاو و گوسفند

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp