یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

پلت ساز غذای ماهی و انواع آبزیان

ماشین آلات خط تولید پلت


پلت ساز غذای ماهی و انواع آبزیان

تامین غذای ماهیان یکی از مهمترین دغدغه های پرورش دهندگان آبزیان می باشد. پلت ساز غذای ماهی نیز از جمله ماشین آلات تولید خوراک آبزیان می باشد. هرچه عملکرد دستگاه پلت ساز تضمین شده تر باشد، مرغوبیت خوراک نیز بالاتر می رود. در ادامه این مقاله به برخی از اساسی ترین نکات قابل توجه در این زمینه می پردازیم.

تعریف آبزی و آبزی پروری

به امر پرورش و نگهداری از هر نوع جانور و گیاهی که در آب زندگی می کند آبزی پروری می گویند. در این تعریف می توان حاصل این فعالیت را تولید محصولات و غذاهای آبی دانست. انواع آبزیان در آبهای شور، نیمه شور و شیرین زیست می کنند و پرورش می یابند.

آبزی پروری یکی از سودآورترین مشاغل تولید پروتئین می باشد. بهتر است بدانید در پرورش آبزیان تبدیل غذا به گوشت بیشتر می باشد. به عبارتی دیگر میزان بهره برداری در واحد سطح بالاتری دارد. به همین دلیل از لحاظ اقتصادی سودآورتر است و پروتئین با ارزشتر و مغذی تری نیز دارد.

آبزیان چه می خورند

با توجه به مرحله رشد و نمو آبزیان برنامه غذایی ویژه ای برای آنها معین می شود. به همین دلیل است که جیره نویسی یکی از مهمترین امور پرورشی  و تولید انبوه می باشد. بهره گیری از ماشین آلات صنعتی خوراک آبزیان به ویژه اگر حجم پرورش بالا باشد امری ضروری و لازم به نظر می رسد. خوراک پلت خوشخوراک ترین غذا برای ماهیان می باشد که از طعم و بو خوبی برخوردار بوده و باعث رشد بهتر می شود. پلت ساز غذای ماهی یکی از اساسی ترین دستگاه های خط تولید پلت آبزیان می باشد. در ادامه این مطلب به این موضوع بیشتر می پردازیم.

دستگاه پلت خوراک ماهیان

در این دستگاه مواد اولیه طی فرآیندی از مراحل آسیاب و میکس عبور کرده و وارد مرحله پلت سازی می شوند. بدون شک اهمیت مراحل آسیاب و میکس مواد بر کیفیت محصول نهایی تاثیرگذار خواهد بود. در دستگاه پلت ساز غذای ماهی قادر خواهید بود دانه های پلت را به سایز دلخواه و مناسب مراحل رشد ماهیان خود تولید نمایید. تعیین سایز و اندازه پلت با تنظیم قطعات دای و رولر در پلت ساز غذای ماهی امکان پذیر است.

دستگاه اکسترودر چیست؟

یکی از مهمترین مراحل در تولید غذای اکسترودر ورود مواد به دستگاه آسیاب پولورایزر می باشد. در این دستگاه مواد اولیه در حد بسیار کوچک خرد شده و کیفیت مواد آسیاب شده بالاتر می رود. به همین علت میزان جذب و هضم بیشتر شده و شاخص ضریب تبدیل بهبود می یابد. سپس وارد دستگاه میکسر شده و پس از آن تحت فشار بخار در اکسترودر به محصول نهایی تبدیل می شوند.

جمع بندی

 همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد دستگاه پلت ساز غذای ماهی با عملکرد بالا می تواند به سودآوری بیشتر کمک کرده و ماهیان بیشتری را وارد چرخه تولید نماید. برای دریافت مشاوره رایگان در این حوزه می توانید با ما در تماس باشید.

قبل
مواد تشکیل دهنده پلت و ماشین آلات خط تولید آن
بعد
برای تغذیه دام از چه جیره غذایی استفاده کنیم؟

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp