یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

مراحل تولید خوراک پلت مرغوب

ماشین آلات خط تولید پلت

اگر علاقمندید با مراحل تولید خوراک پلت آشنا شوید هرگز این مقاله از دست ندهید. بسیاری از افرادی که در زمینه تولید خوراک پلت فعالیت دارند به خوبی مراحل پلت سازی به خوبی می شناسند.


مراحل تولید خوراک پلت مرغوب

یکی از الزامات این آشنایی کسب اطلاعات در زمینه ماشین آلات تولید خوراک می باشد. در ادامه به تشریح این موضوعات می پردازیم.

اهمیت استفاده از خوراک پلت شده

امروزه کمتر کسی است که با تاثیر مزایای خوراک پلت شده برگله موافق نباشد. تنها آنان که از این

امر بی اطلاع هستند درباره این جیره غذایی دچار تردید می شوند. پلت ارزشهای غذایی متعددی دارد و بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد. دامداران، مرغداران و آبزی پروران طرفداران اصلی خوراک می باشند. اما بهتر است برای تولید دان پلت باید اطلاعاتی درباره ماشین آلات آسیاب میکسر و پرس پلت داشته باشید.

پلت سازی از چند مرحله تشکیل شده است

مراحل تولید خوراک پلت و مراحل فرآوری آن بسته به تجهیزات موجود و میزان تولید روزانه متفاوت است. اما به طور معمول سه مرحله آسیاب کردن، میکس کردن و پلت سازی از جمله مهمترین آنها به شمار می رود. مراحلی که پیش از آسیاب کردن روی مواد اولیه صورت می گیرد شامل جداسازی سنگ و کلوخه از مواد اولیه است. اهمیت این کار به این جهت است که اگر سنگ و اشیاء فلزی و متفرقه وارد ماشین آلات خط تولید شود حتما به دستگاه ها آسیب جدی وارد خواهد کرد. بنابراین باید ابتدا به جداسازی این ترکیبات از مواد اصلی بپردازیم.

آسیاب کردن

از ابتدایی ترین مراحل تولید خوراک پلت آسیاب کردن می باشد. آسیاب مواد شامل خرد کردن و تکه کردن مواد خوراکی می باشد. قطعات دستگاه آسیاب به گونه ای است که می توانید میزان خرد کردن دانه ها را تعیین کنید. در واقع اینکه تا چه میزان مواد را خرد کنید در اختیار شماست. گاهی برای تهیه خوراک نیاز دارید مواد را کاملا ریز ریز نمایید تا در زمان میکس کردن مشکلی نداشته باشید. اما در مواردی هم نیازی به خرد کردن کامل مواد نمی باشد. بنابراین به این مورد حتما دقت داشته باشید و میزان قدرت تیغه آسیاب را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

میکس کردن

یکی دیگر از مراحل تولید خوراک پلت مرحله پس از آسیاب شدن مواد و ورود به دستگاه میکسر می باشد. ترکیب همگن مواد با یکدیگر و یکنواخت کردن ذرات غذایی از جمله وظایف اصلی میکسر می باشد. میکسرها در دو نوع عمودی و افقی طراحی و تولید می شوند که هر کدام کاربردهای مشخصی دارند. البته کارایی و عملکرد میکسر افقی به مراتب بهتر از میکسر عمودی می باشد.   

 پلت سازی

دستگاه پلت خوراک دام طیور و آبزیان عملیات پلیتینگ را انجام می دهد. این دستگاه می تواند مجهز به کاندیشینر جهت پخت بهتر مواد باشد. در مرحله پلیتینگ می توان نتیجه ی فرآیند فرآوری خوراک را به عینه مشاهده کرد. بهتر است بدانید نوع و اندازه ی دانه پلت را خود می توانید انتخاب کنید.

جمع بندی

آشنایی با مراحل تولید خوراک پلت برای دامداران و مرغداران فعال در این حوزه می تواند بسیار کاربردی باشد. یکی از مزیت های اصلی آن در هنگام انتخاب و خرید پلت می باشد. اگر با عوامل موثر بر کیفیت مواد را آشنا باشیم خوراک مرغوبتری را از بازار تهیه می کنیم.

 

قبل
نکاتی در رابطه با تغذیه گاو شیری
بعد
میش ها چگونه حیواناتی هستند؟

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp