یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

کنسانتره ماهی قزل آلا و انواع آبزیان

ماشین آلات خط تولید پلت

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که کنسانتره ماهی قزل آلا به جهت ارزشهای غذایی بالا مورد استقبال قرار گرفته است. بهبود ضریب تبدیل و کاهش مرگ و میر از جمله شاخصه های مهمی هستن


کنسانتره ماهی قزل آلا و انواع آبزیان

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که کنسانتره ماهی قزل آلا به جهت ارزشهای غذایی بالا مورد استقبال قرار گرفته است. بهبود ضریب تبدیل و کاهش مرگ و میر از جمله شاخصه های مهمی هستند که در فرآوری کنسانتره ماهی مورد توجه قرار می گیرند. برای آشنایی بیشتر با ادامه مقاله همراه باشید.

برنامه غذایی ماهیان

میزان و نوع جیره غذایی آبزیان به تناسب مراحل رشد ماهی تغییر می کند. به طور معمول در مراحل اولیه رشد ماهی تعداد دفعات غذادهی بیشتر می باشد. طرز تهیه خوراک ماهی قزل آلا شامل چندین مرحله می باشد که در دیگر مقالات سایت بدان می پردازیم. خوراک پلت به عنوان بهترین جیره غذایی آبزیان به شمار می رود. در تهیه و تولید این خوراک به ماشین آلات پرس پلت و آسیاب میکسر نیازمندیم.

تنظیم دمای آب و میزان هوادهی از جمله شرایط محیطی مهم در پرورش آبزیان است. زمان وتعداد دفعات تغذیه رسانی و نیز کیفیت غذا از نکات ضروری این بخش است.

انواع خوراک ماهی

انواع خوراک آبزیان شامل غذای مرطوب و خوراک خشک یا کنسانتره می باشد در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم.

_ غذای مرطوب: این غذا در کنار تامین بخشی از ویتامین ها  و اسید آمینه های ضروری، به علت درصد بیشتر رطوبت خود ساختار نرمی دارند. به همین علت است که موجب آلودگی آب می شود.  

_ غذای کنتسانتره: در خط تولید خوراک خشک یا کنسانتره ماهی قزل آلا ابتدا مواد خام اولیه آسیاب می شوند. سپس میکس شده و تحت تاثیر فشار بخار و رطوبت قرار می گیرند. این مرحله باعث از بین رفتن آلودگی های احتمالی و رشد باکتری ها می شود. ضمنا معایب خوراک مرطوب را نیز ندارد.

مزایای خوراک کنسانتره

_ خوراک به جهت پخت مناسب به راحتی هضم شده و به دستگاه گوارش آسیب نمی رساند.

_ خوراک کنسانتره نیازی به مکمل های غذایی ندارد

_ خوشخوراکی و بهره مندی از طعم و مزه خوب

_ بهبود ضریب تبدیل و کاهش هزینه های جانبی

جمع بندی

با توجه به اینکه کنسانتره ماهی قزل آلا غذای متداول آبزیان است کسب اطلاعات موردنیاز در این بخش بسیار حایز اهمیت می باشد. برای آشنایی بیشتر و اطلاع از نکات فنی ماشین آلات صنعتی کنسانتره ساز با ما در تماس باشید.

 

قبل
دستگاه پلت تخت بدون لرزش
بعد
نکاتی درباره پرورش گاومیش

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp