یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

هزینه روزانه خوراک گاو شیری

دام

در حال حاضر گاوداری در کشور یکی از شغل های پردرآمد به شمار می‌آید که با وجود سختی های خود اما هنوز هم افرادی هستند که با علاقه فراوان این شغل را دنبال می کند.


هزینه روزانه خوراک گاو شیری

در حال حاضر گاوداری در کشور یکی از شغل های پردرآمد به شمار می‌آید که با وجود سختی های خود اما هنوز هم افرادی هستند که با علاقه فراوان این شغل را دنبال می کند. در حال حاضر می‌توان گفت یکی از دغدغه های دامداران تامین هزینه روزانه خوراک گاو شیری است .  ما در این متن به شما کمک می کنیم تا با مدیریت صحیح ،هزینه های خوراک را کنترل کنید.

تغذیه گاو شیری

خوراک گاو در هر مرحله از زندگی آن باید به میزان کافی تامین شود که در هر مرحله نیازمند توجه و دقت عمل است. گاوداران که برش انواع گاو را برعهده دارند می دانند که تغذیه بیش از اندازه ول برای گاو مضر می‌باشد چرا که سبب چاق شدن گاو می‌شود و این نیز خود باعث بروز اختلالات و کاهش میزان تولید شیر و مشکلاتی مانند سخت زایی و...می شود. همینطور برعکس این قضیه اگر در مقدار و تعداد دفعات تغذیه گاو کم کاری شود حیوان لاغر می شود و باز هم موجب ضرر و زیان است. این وضعیت برای یک گاو شیرده بسیار حائز اهمیت است زیرا تولید مثل و شیردهی گاو  دو دغدغه بسیار مهم یک دامدار می باشد. 

تقریبا میشود گفت کنسانتره در تمامی مراحل مختلف زندگی گاوشیری وجود دارد منتها با مقدار و نوع متفاوت. طبق نظر کارشناس دامدار برنامه غذایی گاوهای شیری خود را طبق مراحل تولید شیر آنها تنظیم و کنترل کنید. به عبارتی می توانید میزان تولید شیر هرگاه را ثبت و نگهداری کنید این کار به حدس مقدار تولید شیر در آینده کمک می کند البته برای آن دسته از گاو ها که بیشتر از یک شکم زایش داشتند این کار آسان تر است.

چهار مرحله شیردهی گاو شیرده

 در این قسمت به طور خلاصه به چهار مرحله شیردهی گاو شیرده می پردازیم.   فاز اول بعد از زایش شروع شده که با افزایش تولید شیر مواجه می‌شویم کارشناسان این مرحله را مرحله بحران گاو می دانند زیرا حدود ۸۰ روز بعد از زایش با افت مصرف خوراک گاو و در نتیجه لاغر شدن و بروز مشکلات و بیماری گاو مواجه می شوید در این خصوص می توانید نکات لازم را از کارشناس درخواست کنید.

کاندوم همان حالت عادی حیوان است گاو در این دوره به انرژی بیشتری نیاز دارد کیفیت و مقدار جیره و کنسانتره در این فاز بسیار مهم است.  فاز سوم این مرحله به افزایش وزن معروف است که حدود ۲۰۰ و ۳۰۵ روز بعد از زایمان را شامل میشود.  فاز چهارم دو ماه قبل از زایمان شروع می شود در این مرحله حیوان آماده مرحله شیردهی بعدی میشود هدف این مرحله ترمیم و بازسازی بافت پستانی است.

هزینه روزانه خوراک گاو شیری

هزینه ای که صرف تغذیه گاو می شود شاید به ظاهر برای بعضی از دامداران زیاد به نظر برسد اما این را در نظر داشته باشید که شما می توانید با مدیریت صحیح از این میزان بهره بیشتری به دست آورید.  با مراجعه به سایت ها و یا بازار مستقیم فروش می توانید از قیمت های جزئی و کلی از اجزای خوراک گاو شیرده مطلع شوید و سپس جدول از مقدار و نوع و قیمت هر کدام تهیه کرده و به راحتی آن را مدیریت کنید

جمع بندی

میزان شیردهی گاو شیرده با میزان تغذیه آن رابطه مستقیم دارد یعنی دامدار باید بر اساس این موضوع گاو های خود را از یکدیگر جدا کند و همانطور که در بالا گفته شد به میزان مناسب نکنم و نظریات به آنها تغذیه بدهد برای موفقیت در این کسب و کار و رسیدن به حداکثر سود و بازدهی دامدار باید به میزان قابل توجهی تولید شیر و همچنین تولید گوساله خود را رونق دهد. مشورت با یک مشاور و کارشناس دامداری کمک زیادی به شما در کنترل هزینه روزانه خوراک گاو شیری می کند

قبل
تاسیسات و تجهیزات دامداری سبک
بعد
تجهیزات روشنایی سالن پرورش طیور

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp