یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

خرید دام زنده

دام

از دیرباز در کشور ما دام زنده بسیار مورد استفاده ایرانیان بوده. افزایش آمار خرید و فروش و ذبح دام در کشور ما بیشتر در ایام خاص مانند روز عرفه، عید قربان، عاشورا و تاسوعای حسینی  همچنین در مراسمی مانند عروسی و ترحیم دیده میشود. 


خرید دام زنده

از دیرباز در کشور ما دام زنده بسیار مورد استفاده ایرانیان بوده. افزایش آمار خرید و فروش و ذبح دام در کشور ما بیشتر در ایام خاص مانند روز عرفه، عید قربان، عاشورا و تاسوعای حسینی  همچنین در مراسمی مانند عروسی و ترحیم دیده میشود.  افزایش اقدام به خرید دام زنده  ما را به سمت تهیه مطالب مفید در این خصوص کشاند. 

در حال حاضر روش های مختلفی برای خرید دام زنده وجود دارد خریدها به دو صورت حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد. البته خرید اینترنتی در حال حاضر بیشترین مزیت ها را برای مشتری قرار داده است.  مانند سفارش رایگان قصاب و یا باسکول به همراه دام مورد نظر برای اطمینان از وزن دام یا در برخی موارد هزینه بسیار ناچیز کرایه‌ماشین و تخفیفات مراسم. 

نکات لازم هنگام خرید حضوری

خرید و فروش دام زنده اغلب در حاشیه شهرها انجام می گیرد. 

با توجه به وضع ظاهری دام به طوری که سعی کنید دامی را انتخاب کنید که در دید شما ظاهراً دارای سلامت جسمی کامل و سرحال باشد. دام های جوان نسبت به دام های پیر دارای جنب و جوش بیشتری هستند. 

قیمت های دام زنده همیشه یکسان نیست و لحظه ای میباشد برای اطلاع از قیمت مناسب به این فاکتور نیز توجه لازم را داشته باشید.

معایب خرید حضوری دام زنده

علاوه بر هزینه رفت و آمد خود شخص به حاشیه شهر برای خرید دام هزینه انتقال دام نیز باید به آن اضافه شود. 

مراکز عرضه حضوری دام زنده به طور معمول در ساعات مشخصی حضور و فعالیت دارند که گاهی پیش می آید که شما در آن زمان مشغول به انجام کار دیگری باشید و فرصت خرید دام را از دست بدهید. 

دامهای به ظاهر سالم اما در باطن دارای بیماری که ممکن است پیش آید و شما چون دانش کافی را ندارید به اشتباه بخرید آن دام بپردازید. 

متاسفانه امروز با برخی اخبار سوء استفاده دلالان از گوسفند زنده برای فروش پرسود  هستیم. به‌طور ناراحت‌کننده‌ای برخی از دلالان سودجو با تغذیه ترکیب نمک و علوفه گوسفند را تشنه کرده بنابراین تقاضای آب در بدن گوسفند افزایش یافته و سبب خوردن بیش از اندازه آب، ودرنتیجه افزایش وزن شده این امر برای دلالان بسیار پر سود بوده. 

مزیت خرید اینترنتی دام زنده

گاهی اوقات پیش می آید که وقت  ودانش کافی  را در مورد خرید دام زنده مطمئن  ندارید در این مواقع می توانید از گزینه خرید اینترنتی دام زنده استفاده کنید. در خرید آنلاین دام زنده احتمال خطا خیلی کم پیش می‌آید به مزیت‌های خرید اینترنتی بپردازیم. 

کاهش هزینه رفت و آمد 

صرفه جویی در وقت و زمان

 بررسی قیمت گوسفند زنده به صورت آنلاین و دور از تنوع قیمت دلالان

 ارسال دام به همراه قصاب به محل 

سلامت دام کاملا کنترل شده است زیرا تحت نظارت ۲۴ ساعته هستند

 بدون محدودیت زمانی برای سفارش

مراکز صنعتی ذبح دام

در این مراکز همه کارها طبق اصول خود پیش می‌رود یعنی با رعایت نکات بهداشتی و رعایت وجود مسائل شرعی ذبح دام انجام می‌شود البته جا دارد این را هم بدانید که در این مراکز قبل از ذبح دام پزشکان به طور کامل دام را از نظر سلامت معاینه می کند و سپس اجازه را می دهند. در مراکز صنعتی کشتار دام هیچ یک از اعضای بدن دام دور ریخته نمی‌شود آنها از هر قسمت بدن استفاده بهینه را می‌کنند. یکی از معایب ذبح گوسفند در منزل این است که ممکن است چاقوی ذبح باعث انتقال ویروس و میکروب از پوست و پشم گوسفند به گوشت ان شود.

 

قبل
انواع دای پلت و پلت ساز
بعد
گاو های شیری و نکاتی در مورد شیر دوشی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp