یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

تاسیسات و تجهیزات دامداری سبک

دام

از گذشته‌های دور  پرورش دام یکی از مشاغلی بوده که افراد علاقه مند زیادی را به سمت خود جذب کرده . پیشرفت علم و فناوری انواع دستگاه و تجهیزات برای ساده ساختن امور دامداری تقریباً بیشتر سختی های این شغل را از بین برده.


تاسیسات و تجهیزات دامداری سبک

از گذشته‌های دور  پرورش دام یکی از مشاغلی بوده که افراد علاقه مند زیادی را به سمت خود جذب کرده . پیشرفت علم و فناوری انواع دستگاه و تجهیزات برای ساده ساختن امور دامداری تقریباً بیشتر سختی های این شغل را از بین برده. در این مقاله قصد داریم مواردی در رابطه با تجهیزات دامداری سبک را بررسی کنیم. 
 

 هدف دامداری سبک

 
با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای روستاهای کشور پرورش گوسفند و بز و پرداختن به این امر در کشور بیشتر است. علاوه بر آن این کار موجب کاهش بیکاری و افزایش درآمد سرانه مردم می‌شود هدف از پرورش گوسفند و بز تولید  وبهره مندی از سود فروش موارد زیر می باشد. 
گوشت
 پشم
 شیر 
باروری
کود
 
 

نگهداری وپرورش دام نیازمند چه ساختمان و تاسیساتی است؟ 

 
همان طور که می دانید ساختمان پرورش دام شامل بخش های متنوعی می باشد. که در این قسمت به طور کامل نام برده می‌شود بخش‌های ساختمان نگهداری دام شامل
 آغل ، انبار کنسانتره، انبار تجهیزات و ماشین آلات ، بهاربند ، انواع ، دفتر کار و خانه کارگر ، زایشگاه ، سیلو ، حوضچه های ضدعفونی، مخزن جمع آوری کود، حمام ضد کنه، قرنطینه، سکوی بارگیری و تخلیه، اتاق پشم‌چینی. مواردی که گفته شد بیشتر بخشهای آن برای دامداری صنعتی مورد نیاز و استفاده است. درواقع برای دامداری های کوچک روستایی ضرورتی به همه این موارد نمی باشد. 
 
 

 تجهیزات دامداری سبک

 
امروزه از تجهیزات دامداری در مراکزی همچون تولید خوراک دام و همچنین پرورش دام استفاده می شود. تجهیزات دامداری سبک به طور شگفت انگیزی با سرعت بالایی همچنین ظرفیت و امکانات بیشتر و بهتر در حال رشد است. به طور کلی تجهیزات دامداری شامل تمام دستگاه هایی که در این صنعت برای آسان سازی کارهای مربوطه ساخته شده و هر کدام مربوط به یک بخش از این صنعت می باشد. لوازم و تجهیزات مورد استفاده در دامداری را باید بر اساس نوع دام و محیط کاری انتخاب نمود. 
 

انواع تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده در دامداری ها

 
دستگاهای مورد استفاده در دامداری تنوع زیادی دارند . دراین قسمت برخی از انهارا نام میبریم که عبارتند از
 
دستگاه شیردوش
 دستگاه میکسر خوراک
 دستگاه توزین دامداری
 دستگاه هیدروسیکلون کشاورزی
 شاخ سوز دام
 دستگاه تهیه خوراک دام
 دستگاه پودر کن و خردکن
 تجهیزات آب
 انواع فن و هواکش ها 
انواع دستگاه های جمع آوری شیر 
و تجهیزات جمع آوری ضایعات و پسماندها. دستگاه ها و تجهیزات دامداری و ضایعات و کودهای حیوانی هم اجازه دور انداخته شدن نمی‌دهند.در واقع دستگاه هایی موجود است که این ضایعات و کودهای حیوانی را خشک کرده و برای مصارف چون کشاورزی و سوخت بسته بندی آماده می کند. 
 
استفاده از تجهیزات دامداری سبک موجب می شود به راحتی یک دامپروری سالم و مناسب را راه اندازی کنید .استفاده درست از این تجهیزات به موفقیت در مدیریت و کنترل بخش دامپروری کمک شایانی می‌کند

قبل
استفاده از دستگاه آسیاب میکسر برای تولید خوراک دام و طیور
بعد
اهمیت استفاده از کنسانتره برای دام ها

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp