یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

دستگاه پلت ساز ارزان و با قیمت مناسب

ماشین آلات خط تولید پلت

امروز می خواهیم پیرامون موضوع دستگاه پلت ساز ارزان و فاکتورهای موثر بر قیمت دستگاه پلت ساز نکات ارزنده ای را در اختیارتان قرار دهیم.


دستگاه پلت ساز ارزان و با قیمت مناسب

امروز می خواهیم پیرامون موضوع دستگاه پلت ساز ارزان و فاکتورهای موثر بر قیمت دستگاه پلت ساز نکات ارزنده ای را در اختیارتان قرار دهیم. با افزایش چشمگیر نیاز بازار کشور به فراورده های پروتئینی در دهه اخیر نیاز به گسترش صنعت دام و ماکیان روز به روز جدی تر شد. امروزه با گسترش مراکز پرورش دام، ماکیان و انواع ابزیان در سراسر کشور، شاهد عرضه انبوه انواع دام و طیور به بازار هستیم. در این میان اصلی ترین نیاز همه پرورشگاه ها از جمله دامداری ها و مرغداری ها، تامین خوراک روزانه گله می باشد. با استفاده از دستگاه پلت ساز ارزان و تکنولوژی تولید خوراک پلت شده  می توان خوراکی با کیفیت و مقرون به صرفه در دست داشت که تمامی نیاز های غذایی گله را در طول دوره پرورش تهیه تامین می کند.  

 چه عواملی سبب می شود تا دستگاه پلت ساز ارزان باشد؟

اگر از کاهش کیفیت و مرغوبیت قطعات دستگاه پلت ساز صرف نظر کنیم، باید از این جهت به موضوع بنگریم که چه مزایایی در این روش وجود دارد که هزینه خرید دستگاه را توجیه می کند. البته می توان از خط تولید خوراک دام دسته دوم نیز استفاده کرد و این گونه هزینه اای مکتری را پرداخت کرد.  در ادامه اصلی ترین مزایای دستگاه پلت را بازگو میکنیم:

_ در این روش خوراک به صورت همگن و یکنواخت می باشد، این گونه حیوان نمی تواند خوراک را به صورت انتخابی مصرف کند و تمامی قسمت های خوراک با مقادیر تعیین شده در فرمول جیره را مصرف می کند. این مورد سبب می شود تا همه گله از تمامی مواد مغذی موردنیاز بهره مند شوند.

_ مواد خوراکی در عملیات کاندیشینگ (قبل از ورود به دستگاه پلت خوراک دام) تحت فشار بخار بالا و شرایط دمایی بالای ۷۵ درجه سانتیگراد قرار میگیرند که موجب دو تغییر کلی در خوراک می شود:

بهبود یافتن کیفیت مواد خوراکی، از این نظر که خوراک لیگنین زدائی شده و از طرف دیگر نشاسته موجود در مواد ژلاتینه می شود. این گونه قابلیت هضم خوراک افزایش پیدا می کند.

بیشتر عوامل ضد تغذیه ای و بازدارنده های رشد و البته باکتری ها و میکروب های مضر موجود در خوراک از بین می رود. از جمله این موارد می توان به از بین رفتن سالمونلا و E-coil اشاره کرد. گفتنی است که دستگاه پلت ساز ارزان کمتر می توانند خوراک را ژلاتینه کنند.

_ کاهش میزان به هدر رفتن خوراک در این روش بسیار کاهش می یابد. در روش های سنتی در اثر وزش باد و جابجایی، ذرات ریز تر و سبک تر خوراک هدر میرفت. نکته قابل توجه این است که اغلب این ذرات ذرات ارزشمند (مکمل ها) خوراک هستند و بر روی ارزش غذایی تاثیر زیادی می گذارند. با پلت کردن خوراک، میزان پرت و ضایعات خوراک تا ۱۰ درصد کاهش می یابد. این دست عوامل سبب می شوند تا هزینه های اقتصادی خرید تجهیزات پس از مدتی بر گردد. البته دستگاه پلت ساز ارزان در تولید پلت های مرغوب ضعیف تر عمل می کنند.

_ پلت کردن خوراک سبب کاهش گرد و خاک می شود که میزان بیمار شدن گله را به میزان محسوسی کاهش می دهد.

_ از طرف دیگر قدرت ماندگاری خوراک پلت از خوراک های اردی بسیار بیشتر است.

جمع بندی

برای خرید دستگاه پلت ساز با قیمت مناسب می توانید از کارشناسان مجرب شرکت ماکیان مکانیک البرز کمک بگیرید. همانطور که اشاره شد، اگر شما در ابتدا راه اندازی خط تولید از دستگاه پلت ساز با کیفیت بجای دستگاه پلت ساز ارزان استفاده کنید، در مدت کوتاه تری هزینه های صرف شده باز می گردد. البته متاسفانه اغلب پرورش دهندگان به علت اموزش های ناکافی و یا اشتباه بیشتر به قیمت اولیه اهمیت می دهند.

قبل
آشنایی با بز و امکانات اولیه برای پرورش
بعد
پرنده ماهی خوار، سریعترین پرنده جهان

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp