یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

دامداری گوسفندی و مکانیابی آن

دام

اگر بخواهیم درباره‌ی دامداری گوسفندی یا پرورش و حتی پرواربندی گوسفند توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم که منظور از این اصطلاحات یعنی چاق کردن گوسفند.


دامداری گوسفندی و مکانیابی آن

اگر بخواهیم درباره‌ی دامداری گوسفندی یا پرورش و حتی پرواربندی گوسفند توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم که منظور از این اصطلاحات یعنی چاق کردن گوسفند؛ به عبارت دیگر یعنی گوسفند را به حدی برسانیم که بتواند تأمین گوشت کند. در زمان‌های گذشته از روش‌های مختلفی برای پرورش گوسفند استفاده می‌شد. با توجه به اینکه نیاز بشر در این زمینه روز به‌روز در حال افزایش است استفاده کردن از برخی روش‌های قدیمی نمی‌تواند تمام نیاز را تأمین کند؛ به همین علت افراد به دنبال روش‌های دیگری برای پرواربندی دام افتادند تا بتواند پاسخگوی نیاز بشر در این زمینه باشد. در ادامه قصد داریم در خصوص دامداری گوسفندی و مسائل پیرامون آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

دامداری گوسفندی

همان طور که می‌دانید گوسفندها جزو حیوانات اهلی هستند و در گذر زمان همیشه مورد توجه و اهمیت بوده‌اند. افراد سعی کرده‌اند از طریق دامداری، پرورش و نگهداری کردن از گوسفندها نیازهای خود را رفع کنند. همین امر باعث شده است تا مشاغلی به وجود آید که در حوزه دامداری گوسفندی، دام‌پروری و مشاغل این‌گونه فعالیت می‌کنند؛ و از لحاظ درآمدی نیز برای افراد مناسب هستند.

در این زمینه نکاتی وجود دارد که بهتر است افراد با آن آشنا باشند و در این امر آن را رعایت کنند؛ به‌عنوان مثال برای دام‌پروری گوسفندی نکاتی از قبیل فراهم کردن انبار برای نگهداری کردن از علوفه‌های دام، فراهم کردن محیطی که بتوان در آن از دام نگهداری کرد، کمک گرفتن از اشخاصی که در این زمینه باتجربه هستند، کمک گرفتن از دامپزشکان و داشتن سرمایه کافی از جمله نکاتی است که افراد در این زمینه باید به آن توجه داشته باشند.

ساختمان دامداری گوسفندی

یکی از دغدغه‌هایی که افراد در این حوزه دارند ساختمان مناسب برای نگهداری کردن از دام و هزینه ساخت دامداری گوسفندی است. در زمینه دامداری گوسفندی همان اندازه که غذای مناسب برای دام اهمیت دارد، فراهم کردن محیطی که دام در آن نگهداری شود هم حائز اهمیت است؛ به‌عنوان مثال محلی که برای نگهداری کردن از دام در نظر گرفته می‌شود باید از ساختمان‌های مسکونی دورتر باشد، محل مناسب برای دام باید از مسیرهایی که امکان دارد در آن سیل اتفاق بیفتد و از زمین‌های کشاورزی دور باشد، این مکان باید در مقابل وزش باد مقاوم باشد و غیره.

اگر شما قصد فراهم کردن محیطی برای نگهداری کردن از دام را دارید باید این مکان را به‌گونه‌ای بسازید که میکروب و آلودگی به‌راحتی به آن وارد نشود و گوسفندهای شما از این طریق بیمار نشوند. هزینه‌ای که برای ساخت دامداری گوسفندی باید انجام شود به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. این بخش‌ها می‌توانند شامل زمین و تجهیزات مرتبط با این زمینه، ساخت سوله، هزینه برای خرید دام و غیره اشاره کرد.

جمع بندی

اگر شما هم قصد دارید در زمین‌های دامداری گوسفندی فعالیت داشته باشید، قبل از هر چیز باید با افرادی که در این زمینه باتجربه هستند مشورت کنید و با آگاهی کامل به این مسیر وارد شوید. برای دامداری و دام‌پروری گوسفندی نکاتی وجود دارد؛ از انتخاب گوسفند و نژاد مناسب گرفته تا فراهم کردن محیطی که بتوان در آن از دام نگهداری کرد.

قبل
روش های تشخیص بیماری ماهی آنجل
بعد
اصول پرورش گوسفند گوشتی

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp