یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

دستگاه پلت علوفه

ماشین آلات خط تولید پلت

امروزه صنعت دامداری از هر لحاظی، علی‌الخصوص در زمینه تجهیزات صنعتی پیشرفت کرده است. هدف اصلی صنعت دامداری و تمام دامداران این است


دستگاه پلت علوفه

امروزه صنعت دامداری از هر لحاظی، علی‌الخصوص در زمینه تجهیزات صنعتی پیشرفت کرده است. هدف اصلی صنعت دامداری و تمام دامداران این است که جیره‌ای برای دام‌های خود تهیه کنند که از مخلوطی مناسب و کیفیتی مطلوبی درست شده باشد و هزینه آن نیز مناسب باشد، زیرا مهم‌ترین مسئله در دامداری‌ها و برای رشد دام‌ها مسئله جیره غذایی آن‌ها است.

یکی از بهترین خوراکی که دام‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، خوراک پلت است. پودر کردن علوفه‌ها و پلت کردن، شکلی از تولید خوارک است که برای تمام دام‌ها قابل استفاده و مفید می‌باشد. یکی از دستگاه‌هایی که برای تولید خوراک پلت به کار گرفته می‌شود، دستگاه پلت علوفه می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با دستگاه پلت علوفه در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

دستگاه پلت علوفه

یکی از ماشین‌آلاتی که برای تولید یونجه پلت شده بکار گرفته می‌شود، دستگاه پلت علوفه می‌باشد. این دستگاه طیف وسیعی از مواد الیاف‌دار کشاورزی را به شکل پلت تبدیل می‌کند. یونجه، کاه و دیگر انواع علوفه توسط این دستگاه به پلت تبدیل می‌شوند. به دلیل اینکه علوفه‌های الیاف‌دار مانند کاه و یونجه، دارای رطوبت در الیاف خود هستند، برای تبدیل شدن به شکل پلت از خود مقاومت نشان می‌دهند.

اما دستگاه پلت علوفه، مجهز به سیستم کنترل فشار مکانیکی می‌باشد که با اعمال فشار بالا و متناسب با مقامتی که علوفه دارد، به راحتی آن علوفه را به شکل پلت که بهترین شکل خوراک برای دام‌ها می‌باشد، تبدیل می‌کند. سیستم انتقال قدرت این دستگاه، تمام گیربکسی می‌باشد که توان زیادی دارد و این قابلیت آن باعث می‌شود که به خوبی از پس کار شوار پلت کردن محصولات الیاف‌داری که خاصیت الاستیکی دارند بر بیاید.

ویژگی‌های دستگاه پلت علوفه

مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه پلت علوفه عبارتند از: تراکم بسیار بالا، سیستم فلت، سیستم انتقال قدرت تمام گیربکسی، اشغال فضای بسیار کم، قابلیت کنترل فشار مکانیکی، استهلاک کم، سروصدا و ارتعاش پایین و راندمان بالا.

مزایای علوفه پلت شده

  • قیمت پایین خوراک پلت شده نسبت به دیگر خوراک‌ها
  • در فرایند پلت شدن گرد و خاک علوفه‌ها و مواد گرفته می‌شود.
  • خوراک پلت شده، بسیار خوشخوارک‌تر از بقیه خوراک‌ها می‌باشد و باعث افزایش رشد دام می‌شود.
  • خوراک پلت شده به طور کامل مصرف می‌شود و دام امکان انتخاب غذای خود را ندارد.
  • در فرایند پلت شدن انواع پروتئین‌ها و ویتامین‌ها به جیره دام اضافه می‌شود.
  • نگه داشتن روغن خوراک در دستگاه پلت ساز علوفه به میزان مطلوب

جمع بندی

امروزه اکثر علوفه‌هایی که به فروش می‌رسند به شکل پلت شده هستند و فروش این نوع یونجه‌ها و علوفه‌ها به تجارتی پر سود تبدیل شده است. بنابراین خرید دستگاه پلت علوفه برای دامداران بسیار به صرفه خواهد بود. با توجه به وسعت دامداری، دامدار می‌تواند دستگاهی خریداری نماید که اندازه آن متناسب با نیازش باشد. قیمت دستگاه پلت علوفه با توجه به اندازه اش، متفاوت خواهد بود.

از آنجاییکه دامداران مجبورند پلت یونجه را به صورت انبوه برای استفاده دام‌های خود خریداری نمایند، می‌توانند برای صرفه جویی در وقت و زمان خود و کاهش قیمت‌ها و کسب سود بیشتر یک دستگاه پلت ساز تهیه کنند. شاید اول قیمت دستگاه پلت ساز یونجه زیاد به نظر برسد و دامدار به همین دلیل از خرید آن ممانعت کند ولی با خرید این دستگاه تنها یک بار و برای همیشه هزینه خواهد شد. بنابراین باز هم در هزینه‌ها صرفه جویی خواهد شد.

 

 

قبل
مرغداری صنعتی و مزایا و معایب آن
بعد
طراحی و تولید فرغون دامداری و مرغداری

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp