یک جایزه بزرگ برای اولین خرید شما! بیشتر بدانید >

قیمت دستگاه پلت ‌ساز مرغی+کارشناسی

ماشین آلات خط تولید پلت

در گذشته غذای مرغ‌ها به صورت دستی تهیه می‌شد که این روش‌های قدیمی مشکلاتی مانند آلوده شدن خوراک و یا کامل نبودن غذای مرغ از نظر عناصر غذایی موردنیاز داشتند.


قیمت دستگاه پلت ‌ساز مرغی+کارشناسی

در گذشته غذای مرغ‌ها به صورت دستی تهیه می‌شد که این روش‌های قدیمی مشکلاتی مانند آلوده شدن خوراک و یا کامل نبودن غذای مرغ از نظر عناصر غذایی موردنیاز داشتند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که در امر تهیه خوراک برای دام و طیور به کمک دامداران و مرغداری‌ها آمده‌اند.

یکی از این دستگاه‌ها پلت‌ساز مرغی است که انواع مختلفی دارد و قیمت دستگاه پلت‌ ساز مرغی با توجه به نوع آن متفاوت است. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد این دستگاه، کارکردهای آن، انواع آن و قیمت دستگاه پلت‌ ساز مرغی توضیحاتی ارائه دهیم.

دستگاه پلت‌ساز چیست؟

همانطور که گفته شد دستگاه‌های پلت‌ساز در تولید خوراک برای دام و طیور کاربرد دارند. خوراک پلت، خوراکی است که کاملا کنترل شده و به صورت صنعتی تولید می‌شود که تمام پروتئین‌ها، املاح و چربی‌های لازم را دارد و در رشد بهتر دام و طیور تاثیر چشمگیری دارد.

خوراک پلت اینگونه تولید می‌شود که ابتدا تمام مواد غذایی که برای حیوان موردنیاز است را آسیاب کرده و با هم مخلوط می‌کنند؛ سپس این مواد وارد دستگاه پلت‌ساز شده و با فشار، گرما و رطوبت تبدیل به ماده‌ای خمیری شکل می‌شوند که با عبور از دای دستگاه، به شکل حبه تبدیل می‌شوند که به آن‌ها پلت می‌گویند.

لازم به ذکر است که شکل و اندازه حبه‌های تولید شده در این دستگاه قابل تنظیم است. این شکل و اندازه به دای دستگاه مربوط می‌شود که متفاوت است و قیمت دستگاه پلت‌ ساز مرغی به صفحه دای آن نیز بستگی دارد.

عوامل موثر در تولید پلت با کیفیت       

دان پلت شده به طور کلی کیفیت و ماندگاری بهتری از دیگر خوراک‌ها دارد که توسط دستگاه پلت‌ساز مرغی تولید می‌شود. عواملی هستند که در کیفیت این پلت‌ها تاثیر دارند. به عنوان مثال اندازه حبه‌های تولید شده باید متناسب با نوع دام و مرغ باشد زیرا در غیر اینصورت نتیجه مطلوب را نخواهند داشت.

عامل دیگری که در کیفیت دان پلت شده تاثیر دارد نوع و جنس مواد خامی است که برای پلت شدن وارد دستگاه می‌شوند. مقدار پروتئین و فیبری که مواد دارند در کیفیت پلت تولید شده تاثیر زیادی دارند. نکته‌ای که باید به توجه کرد این است که پلت‌ها هنگام خروج از دستگاه دمای زیادی دارند و باید خنک شوند؛ فرایند خنک کردن پلت‌ها نیز مهم است و در کیفیت آن‌ها تاثیرگذار است.

اگر خنک شدن پلت‌ها به طرز صحیحی انجام شود، از شکستن آن‌ها جلوگیری خواهد شد. مایه خمیری پلت‌ها توسط بخاری که به آن‌ها داده می‌شود به شکل خمیر در می‌آید؛ کیفیت آبی که در دستگاه بخار باعث بخاردهی به مواد می‌شود نیز مهم است و هر چه کیفیت بهتری داشته باشد، کیفیت پلت‌های تولید دشه نیز بهتر خواهد بود.
 همانطور که گفته شده دستگاه‌های پلت‌ساز انواع مختلفی دارند و که قیمت دستگاه پلت‌ ساز مرغی نسبت به انواع دیگر آن ارزان‌تر است. نوع دستگاه نیز در کیفیت پلت تولید شده تاثیر دارد که جنس قطعات دستگاه، موتور آن و ... در این امر مهم هستند. جنس بدنه دستگاه و ظرفیت آن نیز عواملی هستند که در قیمت دستگاه پلت‌ ساز مرغی مهم هستند.

جمع بندی

در این مقاله راجع‌به دستگاه پلت‌ساز مرغی، کاربردهای آن، عوامل موثر در کیفیت پلت و عوامل موثر در قیمت دستگاه پلت‌ساز مرغی صحبت شد. همانطور که گفته شد قیمت دستگاه تولید پلت مرغی از دیگر دستگاه‌های مشابه کمتر است به همین دلیل در اکثر مرغداری‌ها این دستگاه موجود می‌باشد. به دلیل بالاتر بودن قیمت دستگاه پلت‌زن خوراک دام این دستگاه بیشتر در خطوط تولید خوراک دام و طیور که به صورت عمده خوراک تولید می‌کنند، استفاده می‌شوند.

قبل
ماهی اسکار و بیماری ها آن
بعد
وضعیت بدنی در گاو های شیری

ارسال نظر
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
whatsapp